Windows 10’da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır ?

Windows 10’da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır ?

Windows 10 dosya silme, taşıma vb için sürekli yönetici izni istiyorsa Windows 10’da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır yazımızda anlatıyoruz.

Bir dosya indirdiğimizde, bazı uygulamaları yüklediğimizde veya bilgisayarımızın bazı ayarlarını değiştirirken windows sizden yönetici olarak izin istiyor.Dosya taşırken bile yönetici izni adı altında “Bu dosyayı taşımak için yönetici izni sağlamalısınız” tarzında uyarılarla bazen sizi çileden çıkartabilir.

Windows 10'da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır1

Eğer siz bu işlemleri yaparken windows’un size soru sormasını istemiyorsanız yani direkt olarak evet demesini istiyorsanız Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını seçmeniz gerekiyor.

Windows 10’da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır?

1 Başlat tuşuna basın.

2 Klavyeden kullanıcı yazın.

3 Gelen seçeneklerden Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir seçeneğini seçin.

Windows 10'da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır?

4 Gelen pencerede sol kısımda bir ibre yer alıyor. Bu ibreyi seviye olarak 2. seviyeye getirin ve Tamam’a basın.Bu ayardan sonra artık windows size zırt pırt soru sormayacak, siz de işinize bakacaksınız. Keyifli windowslamalar

Windows 10'da Yönetici İzni Sorma Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 bilgisayarınızda yüklü gelen gereksiz ek uygulamalardan ve yazılımlardan şikayetçiyseniz ya da uzun zamandır kullandığınız yazılımın artık performans sıkıntıları yaşadığını düşünüyorsanız böyle buyurun.


Bilgisayarınızı eski işletim sisteminizden Windows 10’a yükselttiniz, her şey yolunda gibi görünüyor. Ancak bilgisayarınızı normal yollardan kapatmak istediğinizde kapanmıyor, güç ışığı açık kalıyor ve ekran siyaha dönüyor sorununun oluştuğunu gördünüz. Hemen karamsarlığa kapılmayın bunun çözümü var…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.