Android Cihazları Hızlandırmak için Animasyonları Kapatma

Her yeni Android sürümüyle beraber Google‘ın farklı animasyon geçişleri kullandığına şahit oluyoruz. Ancak eğer güçlü bir akıllı telefonunuz yoksa, bu animasyonlar telefonunuzu yavaşlatan sebeplerden biri olabiliyor. Bu yazımızda Android Cihazları Hızlandırmak için Animasyonları Kapatma işlemini anlatacağız.

O nedenle eğer giriş seviyesi veya orta segment bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, bu animasyonları kapatarak telefonunuzun performansında artış sağlayabilirsiniz.

Android Cihazları Hızlandırmak için Animasyonları Kapatma

Google bu animasyon ayarlarını direkt olarak sunmadığı için öncelikle geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz gerekiyor.

Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden ‘cihaz hakkında‘ bölümüne gidin ve yapım numarasına üst üste 5 kere basın. Bu işlemi yaptıktan sonra “Artık geliştiricisiniz” yazılı bir mesaj ekranda görülecek ve geliştirici ayarları açılmış olacak.

Android Cihazları Hızlandırmak için Animasyonları Kapatma1

Bu işlemi tamamladıktan sonra telefonunuzun ayarlar bölümüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerini açın.

Android Cihazları Hızlandırmak için Animasyonları Kapatma2

Geliştirici seçeneklerinde “Geçiş animasyonu ölçeği” seçeneğinden animasyonları kapatabilir veya 1x yerine 0.5x yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

iPhone ve iPad’i Hızlandırmanın Yolları

Bu yazı 171 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Umut dedi ki:

    Tamamen kapatsak daha iyi değilmi ?.

Bir yorum bırak

İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.