Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Akıllı Telefon satın alırken veya şarj aleti alırken şarj aleti orjinal mi değilmi soruları sıklıkla sorulur. Ancak pek çok satıcı size ürünü satabilmek adına orjinal deyip geçer peki gerçekten bir şarj cihazınız  orjinal mi? yoksa sahte mi? Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle şunu sakın unutmayın hiçbir çakma firma sahte bir şarj aleti üretirken orjinali ile bire bir aynı yapamaz eğer yaparsa milyonlarca lira tazminat davasını kapısında görür bu yüzden şarj aletlerinin sahte olduğunu bakarak anlayabilirsiniz. İşte örnek resimlerimiz

Ağırlık

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Çakma firmalar parça kaçırdığı için her zaman şarj aletleri daha hafif olmaktadır. Tabi fark büyük değil çünkü 1-2 gram gibi ufak rakamlar oynayacak kadar küçük parçalar kullanılmaktadır şarj aletinde.

Dış Yüzey Kaplaması

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Şarj aletinin kaplamasına bakarsanız sahte firmanın kaplaması yamuk olmakla birlikte kalitesiz bir yüzeyle dış yüzeyi kaplanmıştır.

Çentikler

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Sahte şarj aletlerinin al kısımlarında çentik bulunmamaktadır fakat orjinal şarj aletlerini tamamında çentik bulunmaktadır elinizle kolayca anlayabilirsiniz.

Renk ve Boyut

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Orjinal firmalar şarj aletlerinin telefona takılan bölmesinin uç kısmını daha kısa ve uç bölümdeki resimin rengini daha az belirgin yapmakta fakat çakma firmalar uç kısmı uzun ve rengi daha belirli şekilde yapmaktadır.

Üretim Yeri

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Orjinal firmaların üretim yerlerini bilirsiniz örneğin Samsung Vietnam’da üretimini yapmaktadır. Fakat çakma firmalar üretimlerini her zaman maliyeti az olduğu için Çin’de üretmekte ve şarj aletlerinin kaliteli olduğunu göstermek, orjinal olduğunu göstermek için üzerinde A+ yazısını eklemektedir.

Marka Yazısı

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Orjinal Samsung şarj aletinde gördüğünüz gibi A harfi ufak ayrık yazılırken, çakma firma bitişik yazmakta ve M ile S harfinide ufak farklılıklarla yazmaktadır.

Yukarıdaki örneklerimiz Samsung telefonu üzerinden yapılmıştır. Piyasaya en çok Samsung telefonu bulunmakta ancak bu bizim nedenimiz değildir. Aslında işin mantığı basit her telefon markasının şarj aletinin orjinal mi? yoksa sahte mi? olduğunu yukarıda ki mantık ile aynı şekilde incelerseniz anlayabilirsiniz. Çakma bir firmanın şarj aletine yazdığı yazıları okur, üretim yerine bakarsanız bile orjinal olmadığını anlayabilirsiniz.

Şarjdayken Telefonla Konuşmak Tehlikelimidir?

Bu yazı 181 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 44 10 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 6 17 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.