5 Adımda Ebay’den Nasıl Alışveriş Yapılır?

İnternetten alışveriş yapma alışkanlığımız gitgide daha da büyüyor. Bundan dolayı daha başka alternatifler ve ucuz siteler aramaya başlıyoruz. Biz de sizin için hem güvenilir hem de ucuz bir alternatif olan “Ebay”den nasıl alışveriş yapacağınızı göstereceğiz.

5 Adımda Ebay’den Nasıl Alışveriş Yapılır

Neler Gerekli?

Ebay internet sitesinden alışveriş yapabilmek için öncelikle bir mail adresi almanız gerekli, fakat bu mail adresini siz ayrı olarak alın ve sadece bu listede göstereceğimiz yerlere üye olmak için kullanın. Malum kredi kartı ve alışveriş bilgileriniz bu mail adresine gelecek. E-mail adresini edindikten sonra PayPal hesabı açmanız gerekli. Oldukça basit bir işlem, sadece kredi kartı eklerken biraz zorlanabilirsiniz onu da listemizde diğer maddelere bakarak yapabilirsiniz. Ve son olarak ve en önemlisi Ebay hesabı açmak. Burada işler biraz karışacak fakat biz yine de size en profesyonel şekilde anlatacağız.

PayPal Hesabı Açma

PayPal-Bireysel-Hesap-Açma-579x350

www.paypal.com adresine gittikten sonra karşınıza çıkan ekrandan “Ücretsiz Hesap Aç” butonuna tıklıyoruz. Ardından karşımıza dil ve hesap pozisyon seçeneklerini göreceksiniz, burada Ebay’i kullanmak için “Bireysel” olarak hesap açacaksınız. “Bireysel” sekmesinin altındaki “Hesap Açın” butonuna tıklıyoruz.

PayPal-Hesap-Açma-Form-Bölümü-488x350

Karşımıza çıkan sayfadaki bütün bilgileri eksiksiz şekilde doldurduktan işlemimizin daha hızlı olabilmesi için alt taraftaki kredi kartı bölümünü de doldurmalısınız.

Ebay’de Hesap Açma

Ebay-Hesap-Açma-446x350

1 2

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol