Android Ekran Kaydı Uygulamaları

Android Ekran Kaydı Uygulamaları

Android ekran kaydı uygulamaları ile telefonunuzda oyun oynarken ekranın videosunu kolayca çekebilirsiniz.

Android Ekran Kaydı Uygulamaları

Android platformunda ekran kaydı yapabileceğiniz en iyi uygulamalar.

Mobizen

Mobizen, Android platformundaki en popüler ekran kaydedici uygulamalarından bir tanesidir. Ekran kaydını başlatmadan önce ayarlar kısmından videonun çözünürlüğünü, kalitesini ve FPS değerini ayarlayabilirsiniz. 1080p 60 FPS kayıt yapabilmenize olanak sağlayan Mobizen’de kayıt sihirbazı da bulunuyor. Kayıt sihirbazı, cihazınız için en iyi çözünürlüğü ve kaliteyi ayarlıyor.

Mobizen’de ekran kaydı esnasında yüzünüzü de ekleyebilirsiniz. Videoda sesin olup olmayacağına da karar verebilirsiniz.

AZ Screen Recorder

Oldukça basit bir arayüze sahip olan AZ Screen Recorder, ekran kaydedici uygulamasıdır. AZ Screen Recorder’ın ayarlar kısmında çözünürlük, FPS, bit hızı, hızlandırma gibi seçenekler bulunuyor. AZ Screen Recorder’da 2280 x 1080p 60 FPS kayıt yapabilirsiniz. AZ Screen Recorder’da tıpkı Mobizen’de olduğu gibi kayıt esnasında kendi yüzünüzü ekleyebilirsiniz. Zaman kaydı özelliğini aktif ederek ekran kaydı gerçekleştirirken kayıt süresini görebilirsiniz.

Videoya metin ve logo ekleyebilmek için uygulamada, bir düzenleyici de yer alıyor. Bu düzenleyiciden videoda yer alacak olan yazının tipini, büyüklüğünü, rengini ve arka plan rengini ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, kendi logonuzu buradan ekleyebilir ve logonuzun boyutunu ayarlayabilirsiniz.

AZ Screen Recorder - No Root
AZ Screen Recorder - No Root

Mobi Recorder

Mobi Recorder ile ekran kaydı yapabilir ve kaydettiğiniz videoyu düzenleyebilirsiniz. Mobi Recorder ile 1080p 60 FPS kayıt yapabilirsiniz. Uygulamanın ayarlar kısmında videonun konumunu ayarlayabilir, mikrofonu aktif edebilirsiniz. Ek olarak, ekranı sallayarak ekran kaydını durdurabilirsiniz.

Ekran kaydedici uygulaması olan Mobi Recorder, aynı zamanda bir video düzenleme uygulamasına dönüşebiliyor. Uygulamanın video düzenleme kısmında, video düzenleme, kırpma, kompres yani sıkıştırma ve videodan MP3’e çevirme olmak üzere 4 kategori yer alıyor. Video düzenleme kısmından videonuza yazı, müzik, efekt, GIF, etiket ve filtre ekleyebilirsiniz. Uygulamanın video düzenleme kısmı da oldukça iyi iş çıkarıyor.

Super Screen Recorder

Ekran kaydı için çözünürlük, bit hızı ve kare hızı seçenekleri sunan Super Screen Recorder, son derece kullanıcı dostu bir arayüze ve video düzenleme özelliklerine sahip. Super Screen Recorder ile kayıt sırasında duraklama yapıp, ardından kayıtlarınızı devam ettirebilirsiniz.

ADV Screen Recorder

İhtiyacınız olan tüm özellikleri sunan ADV Screen Recorder, ekranı iki farklı modda kaydetmenizi sağlar. Farklı çözünürlük, bit hızı ve kare hızında kayıt yapmanıza izin veren uygulama, video üzerinde çizim yapmanıza ve metin eklemenize izin verir.

ADV Screen Recorder
ADV Screen Recorder
Developer: ByteRev
Price: Free+

Windows 10’da bulunan dahili oyun çubuğu yada yazrdımcı yazılım ile ekranınızın videosunu kolaylıkla kaydedebilirsiniz. Buradaki yazımızda Bilgisayarda ekran videosu çekmenin 2 yolu ‘nu bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status