Android korku oyunları

Korku türünü seven oyuncular için Google Play Store’da bulunan iyi Android korku oyunlarını bir araya getirdik. İşte en iyi mobil korku oyunları!

Dead Effect 2

Play Store’de pek çok serisi bulunan oyunun en yüksek puanlamaya sahip olanı Dead Effect 2, bilim kurgu tarzında silahlı bir oyun. 5 milyondan fazla kez indirilen oyunda üç karakterden birisini seçip oynuyorsunuz.

Dead Effect 2
Price: Free

Distraint

1 milyonun üzerinde indirme ile karşımıza çıkan oyunun farklı versiyonları da bulunuyor. Klasik korku unsurlarından ziyade hikâyesi ile oyuncuyu korkutmaya çalışan Distraint geliştiricileri, aynı zamanda basit bir oyun kontrolü ekleyerek oyunseverleri yormuyor. Oyun elle çizilmiş görüntüsü ile indie oyun havası veriyor ve bu tarz seven kişileri de kendisine çekiyor.

Into the Dead 2

Into the Dead serisinin en son oyunu olan Into the Dead 2, Play Store üzerinden 10 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Klasik bir hayatta kalma oyunu olan Into the Dead 2, pek çok silah seçebilme imkânı ve hikâye çeşitliliği sayesinde milyonlarca indirmeye ulaştığını söyleyebiliriz.

Into the Dead 2
Price: Free

The Walking Dead: Season One

The Walking Dead serisinin mobil oyunu olan Season One, 10 milyonun üzerinde indirme ile serinin en çok indirilen mobil oyunu oluyor. Klasik zombilerden kaçma oyunlarından farklı olarak bölümlere ayrılan ve grafikleriyle etkileyici olan bu oyunun en büyük avantajı ücretsiz olarak sunuluyor olması.

Granny

Granny hayatta kalma korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Adından da anlayacağınız üzere büyükanne üzerine odaklı olan oyun Indie şekilde konumlandırılıyor. Slendrina serisinin bir alt oyunu olan Granny ücretsiz korku oyunları arasında en çok sevilenlerden oluyor. Korkunç büyükanneden kaçmanız gereken oyun 100 milyon indirmeyi geçmiş durumda. Aynı zamanda oyunun puanı ise 5 üzerinden 4.2.

Granny
Price: Free

Five Nights at Freddy’s

Oyunun halihazırda PC versiyonu da bulunuyor. Klasik bir kaçış korku oyunu olarak konumlandırılan Five Nights at Freddy’s seri bir korku oyunu ve oldukça seviliyor. Google Play Store’da 1 milyon indirmeye ulaşan oyunun, YouTube üzerinden hatırı sayılır takipçisi bulunuyor. Bazıları için çok korkunç olarak görülmese de bazıları için bu tam tersi.

Five Nights at Freddy's
Price: ₺18,99

Fran Bow

 

Fran Bow, başka bir korku oyunu serisi olarak karşımıza çıkıyor. Her oyun, hikaye çizgisinde farklı bir bölümü temsil ediyor. Çizgi film tarzında tasarlanan oyunları seviyorsanız Fran Bow tam size göre diyebiliriz. Ürkütücü olarak sunulan evreninde renklerin uyumu dikkatinizi çekecek. Oyun 10 bin üstü indirmeye sahip.

Fran Bow Chapter 4
Price: ₺5,66

Oxenfree

Derin hikâyeye sahip bir oyun arıyorsanız Oxenfree doğru tercih olabilir. Oyunun derin ve etkileşimli karakterlerinin yanında, bir gerilim filmi de sunuyor. Bu listedeki en yeni oyunlardan olan Oxenfree gençlerin bir hayalet yarığı açmasıyla başlıyor. Nintendo Switch gibi diğer platformlarda da oynanabilen oyunun, grafikleri biraz daha farklı olduğu için niş bir kitleye sesleniyor. Play Store üzerinde 10 binin üzerinde indirmeye ulaşmış durumda.

OXENFREE
Price: ₺17,99

Thimbleweed Park

Yine bir 80’ler esintisi ile karşımıza çıkan Thimbleweed Park, korku unsurlarını içeren bir Noir gerilim oyunu. Oyunda bir kasabadasınız ve enteresan olaylar yaşanıyor. 5 oynanabilir karakter bulunuyor ve bunun yanında oyunda çokça şaka unsuru da bulunuyor. Oyunca iki zorluk derecesi bulunuyor ve bölümlerde ilerledikçe ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu noktada da oyun sizin için devreye giriyor. 50 bin indirme ile karşımıza çıkan oyunun, farklı bir havası bulunuyor.

Thimbleweed Park
Price: ₺36,99

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol