Android Ses Seviyesini Ayarlamak

Android Ses Seviyesini Ayarlamak

Android ses seviyesini ayarlamak için yapılması gerekeni sanıyoruz her akıllı telefon kullanıcısı biliyordur. Hemen her cihazda ses seviyesini artırmak ve azaltmak için butonlar var. Ses seviyesi Android işletim sisteminin “Ayarlar” menüsünde yer alan ilgili seçenek yardımıyla da kontrol edilebilmekte. Ses seviyesini pratik ve kolayca ayarlamak için yapabilecekleriniz de var. Uzun süredir güncellenmese de UpSoundDown uygulaması bu işlem için ideal bir seçenek. Araç akıllı telefonun ses seviyesini jestlerle kontrol etme imkanı sağlıyor. UpSoundDown ile çeşitli yöntemler takip ederek Android ses seviyesini ayarlamak oldukça kolay.

Android Ses Seviyesini Ayarlamak

Google Play mağazasından UpSoundDown uygulamasını indirin ve cihazınıza yükleyin. Uygulamanın ana ekranından hoparlörünüzün ses düzeyini yönetmek için kullanabileceğiniz jestleri göreceksiniz. “Mode Selection” seçeneğine dokunarak başlayabilirsiniz.

Android-Ses-Seviyesini-Ayarlamak-1

Ön tanımlı olarak üç adet jeste yer veriliyor. Oryantasyon modu telefonu görüşme sırasında masaya bıraktığınızda hoparlörün etkinleşmesini sağlıyor. Yakınlık modu telefon uzaklaştığında, sallama modu ise telefonu salladığınızda hoparlörü etkinleştiriyor.

Android-Ses-Seviyesini-Ayarlamak-2

Cihazınızda kullanmak istediğiniz jesti seçtikten sonra uygulamanın ana ekranına geri dönün ve kullanıcı arayüzünde aşağı doğru kaydırma yapın. “Sensivity” özelliğini seçin. Buradan etkinleştirdiğiniz özelliğin hassaslık derecesini düzenleyebilirsiniz.

Android-Ses-Seviyesini-Ayarlamak-3

Seçimlerinizi yaptıktan sonra UpSoundDown uygulamasının yüklenme ekranını göreceksiniz. Burada mevcut durum “On” olduğunda seçtiğiniz jest aktif olacaktır. “Off” olduğunda ise devre dışı kalacaktır. Varsayılan jesti dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Android-Ses-Seviyesini-Ayarlamak-4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu