Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları

Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları

Bizde 8 top yada 3 top olarak oynanan ve mobil cihazlarında da bu keyfi yaşamak isteyenlere Android ve IOS için en iyi mobil bilardo oyunları listesi hazırladık.

Bilardo, genellikle iki kişi arasında, kapalı salonlarda çuha kaplı ve dört tarafı bantlarla çevrili masalar üzerinde, istekalar ve toplar yardımıyla belirli disiplinlerde oynananan spor dalıdır.

Bilardo bir spor çeşididir. Son yıllarda spor dalları içinde önemli bir yer kaplamaya başlamıştır. Şu anda, Avrupa’nın en çok ilgilenilen 5 sporu arasındadır.

Bizde oynanan bilardoda masanın eni 1 metre 53 santim, boyu da 3 metre 5 santimdir. Bilardo masasının üstü kaygan taş (arduvaz) dan yapılır. Son derece düzgün olan bu taş yeşil çuha ile kaplanır. Masa yüzünün iç kenarları kauçuktan yapılmış, yine çuha kaplanmıştır.

En iyi Mobil Bilardo Oyunları

Android yada IOS cihazlarınızda oldukça keyifle oynayabileceğiniz en iyi mobil bilardo oyunları.

8 Ball Pool

Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları

8 Ball Pool, gerçek bir bilardo deneyimi yaşamanızı sağlayan oldukça keyifli ve eğlenceli bir bilardo oyunudur. Pek çok başarılı oyuna sahip olan Miniclip şirketinin oyunlarından biri olan 8 Ball Pool ile bilardo oynamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Oyunu ücretsiz olarak indirdikten sonra Miniclip hesabı oluşturarak veya Facebook hesabınız ile oyuna giriş yapabiliyorsunuz. Oyundaki hesabınız ile bilardo maçlarını kazandıkça seviye atlıyor ve daha güçlü hale geliyorsunuz. Oyunda pratik, 1’e 1 ve turnuva olarak 3 farklı mod bulunuyor. Eğer bilardo ile yeni tanışıyorsanız veya rakiplerinizle karşılaşmadan önce ısınmak istiyorsanız bir süre pratik yapmanızı öneririm. Yeterli pratik yaptıktan sonra kendi isteğinize göre 1’e 1 karşılaşamlara veya 8 kişilik turnuvalara katılabilirsiniz.

8 Ball Pool
8 Ball Pool
Developer: Miniclip.com
Price: Free+
‎8 Ball Pool™
‎8 Ball Pool™
Developer: Miniclip.com
Price: Free+

Billiards City

Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları

Billiards City (Bilardo Şehir), arcade stili bilardo oyunu. Sadece tek oyunculu mod içeren 8 top bilardo oyunu, challenge’larla dolu. Zor pozisyonlarda kritik atışlar yaparak ilerlediğiniz oyunda mekanlar da sürekli değişiyor.

Pooking - Billardstadt
Pooking - Billardstadt
Developer: MOUNTAIN GAME
Price: Free
‎Pooking - Billiards City
‎Pooking - Billiards City
Developer: yu liu
Price: Free

Pool Stars

Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları

Pool Stars da içerik açısından oldukça zengin olan seçeneklerden biri. Oyun hem iki boyutlu hem de üç boyutlu bakış açısına sahip. Bu yüzden size en rahat geleni seçerek o şekilde oynayabilirsiniz. Oyunda çok oyunculu, tek kişilik kariyer modu ve bir liderlik tablosu bulunuyor.

Oyuncular 8 top ve 9 top modları için kendi meydan okumalarını oluşturup paylaşabiliyorlar. Diğer oyuncular da bu meydan okumaları deneyebiliyor. Ortaya oldukça yaratıcı sonuçlar çıkabiliyor. Oyunun yapımcısı birçok farklı bilardo oyununa daha sahip. Hepsi birbirine benzer yapıda bu yüzden onlara da göz atabilirsiniz.

3D Poolbillard
3D Poolbillard
Price: Free+
‎Pool Stars
‎Pool Stars
Price: Free+

Billiards Club

Billiards Club, listemizde bulunan oyunlar arasında en basit yapıda ve en kolay olan seçeneklerden biri. Rekabetçi oyunlara oranla daha çok rahatlatıcı bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu basitliğin arkasında iyi derecede bir top fiziği mevcut. Aynı zamanda, oyun iki boyutlu bir oynanışa sahip.

Oyun çevrimdışı oynamayı desteklediği için, istediğiniz anda oynayabilirsiniz. Özellikle metroda vakit geçirmek için birebir. Yani kısa süreçlerde oynayabileceğiniz basit bir bilardo oyunu arıyorsanız, Billiards Club’ı deneyebilirsiniz.

Billiards Club
Billiards Club
Developer: Littlefinger Games
Price: Free

Kings of Pool

Kings of Pool, rekabetçi oyun deneyimini seven bilardocular için. Bu rekabetçi oyun yapısını destekleyen en önemli unsurlardan bir tanesi oyunda bulunan top mekanikleri. Oyun 3 top bilardo yapısını değil, 8 top bilardo yapısını destekliyor. Oyun içerisinde bir liderlik tablosu ve “trickshot” denen atışlar oluşturabileceğiniz bir motor bulunuyor.

Kings of Pool, son dönemlerin gözde teknolojisi arttırılmış gerçekliği destekliyor. Herhangi bir düz zemine kameranızı tutarak, bu zemini anında bir bilardo masasına çevirebiliyorsunuz. Bu özellik, bilardo oyunlarında çok sık rastlanan bir unsur değil.

Kings of Pool - Online-Billard
Kings of Pool - Online-Billard
Developer: Uken Games
Price: Free+
‎8 Ball - Kings of Pool
‎8 Ball - Kings of Pool
Developer: Uken Inc.
Price: Free+

Real Pool 3D

Real Pool 3D de birçok özelliğe sahip bilardo oyunlarından biri. İçerisinde bulunan Facebook ile giriş yapma seçeneği sayesinde dilerseniz Facebook arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Oyun dilerseniz iki boyutlu, dilerseniz de üç boyutlu olarak oynanabiliyor.

Oyunda bulunan seçenekler arasında 8 top ve Snooker bulunuyor. Oyuna alışmak biraz zaman alıyor. Ancak alıştıktan sonra mekanikleri de iyice öğrenince oldukça keyifli bir deneyim sunuyor. Yani oyunun erken aşamalarında istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Ancak sabırlı olursanız çok zevkli bir hâl alabiliyor.

Android ve IOS için En iyi Mobil Bilardo Oyunları
The app was not found in the store. :-(

Pool Break Pro

Pool Break Pro, mobil platformda bulunan en eski bilardo oyunlarından biri. Ancak yaşına rağmen çok oynanıyor. Çünkü en eski olmasının yanı sıra, en iyi olanlarından biri. Oyunda seçebileceğiniz birçok oyun modu bulunuyor. Bunlar 3 top, 4 top, 6 top, 7 top, 8 top, 9 top, 10 top ve Snooker gibi seçenekler.

Mekanikler yeterince basit. Oyun da yeterince iyi grafiklere sahip. Fizikler tarafında da geçer not alıyor. Ancak oyun iki yılı aşkın süredir güncelleme almamış. Yani geliştirici oyunu artık kendi haline bırakmış olabilir. Bu yüzden eğer paralı sürümünü satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle bedava sürümü denemenizde fayda var.

Pool Break 3D Billiard Snooker
Pool Break 3D Billiard Snooker

Pool Mania

Pool Mania için listemizde bulunan en basit oyun diyebiliriz. İçerisinde çok sayıda oyun modu ve karmaşık mekanikler bulunmuyor. Bu oyun, arada bir oyunu açarak kısa vakitler geçirmek isteyen okurlarımız için harika bir seçenek. Çünkü alışmak için bir süre gerekmiyor. Aynı zamanda üstüne çok emek harcamaya da gerek yok.

Oyunu oynarken zamansız bir şekilde karşınıza çıkan reklamlardan şikayetçi olabilirsiniz. Aynı zamanda optimizasyon anlamında da bazı sıkıntıları mevcut. Beklediğinizden daha hızlı bir şekilde bataryanızı bitirebilir. Ancak oyun içi satın alım sunmaması, basit bir oyun deneyimi vadetmesi denemeye değer bir hâle getiriyor.

Pool Mania
Pool Mania
Developer: Runner Games
Price: Free

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status