Android ve iPhone için Unutulan Şifreyi Kaldırma

telefon desen kilidi kırma

Telefonlarımızı kilitlemek için kullandığımız şifreleri bazen unutmamız olası. Telefon şifresini unuttum diyenler, Android ve iPhone için Unutulan Şifreyi Kaldırmak pek tabii mümkün.

Herhangi bir nedenden dolayı ekran kilidi olarak atamış olduğunuz desen, parola veya şifresini unutmanız durumunda hemen paniklemenize gerek yok. Bu tür güvenlik önlemlerini atlatmak aslında zordur ama imkansız değildir.

Android ve IOS cihazlarda telefon şifresi kırma, telefon desen kilidi kırmak için yapılacak işlemleri aşağıda sunuyoruz.

Android Unutulan Şifreyi Kaldırma

Google’ın unutulmuş şifreler için bir çözümü bulunuyor. Bunun için Google Cihazımı Bul özelliğinden faydalanabilirsiniz. Tabii yedeklemediğiniz verilerden vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü bu aşamada cihazınızı silmek gerekecek.

Eğer Google hesabınızla giriş yaptığınız bir telefonunuz varsa, sistemde otomatik olarak telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Tabii bu özelliği kullanabilmek için telefonunuzun açık olması, bir Google Hesabı’nda oturum açılmış olması, mobil veriye ya da kablosuz bir ağa bağlı olması, Google Play’de görünmesi, konum özelliğinin ve cihazımı bul özelliğinin açık olması gerekiyor. Sonrasında herhangi bir bilgisayardan buraya tıklayarak Google hesabınızda oturum açın.

Cihazınızı haritada gördükten sonra yapmak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz. Burada Cihazı Sil seçeneğini seçtikten sonra tekrar kurulum yapabilirsiniz. Daha önce verileri Google’a yedeklediyseniz, kurulumun ardından yedekten geri yüklemeniz mümkün.

Eğer Samsung marka bir akıllı telefonunuz varsa Samsung’un Mobil cihazımı bul özelliğini kullanabilirsiniz. Samsung Mobil Cihazımı Bul Servisi için buraya tıklayarak açılan sayfada Samsung hesabınızla oturum açın.  Bu işlemin ardından sol tarafta yer alan “Ekranımı Kilitle” butonuna tıklayın ve yeni pin kodu tanımladıktan sonra ekranın alt tarafında yer alan kilit butonuna tıklayın.

 iPhone Unutulan Şifreyi Kaldırma

Bu işleme başlamadan önce hemen hatırlatalım. Eğer daha önce verilerinizi yedeklemediyseniz, iOS işletim sistemine sahip bir cihazda verilerinizi kurtarmanın herhangi bir yolu yok. Telefon şifremi unuttum diyorsanız ve yedekleme yapmadıysanız verilerinize veda etmeniz gerekiyor. Eğer, yedekleme yaptıysanız sıfırlama işleminden sonra verilerinizi yedekten yükleyebilirsiniz.

Şifresini unuttuğunuz iOS işletim sistemine sahip cihazınızda kurtarma moduna geçmek için gerekli düğmelere basılı tutun. (Bu kombinasyon her cihazda değişebiliyor, bunun için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.)

Sonrasında telefonu bilgisayara bağlayın. iTunes üzerinden Geri Yükle‘yi seçtiğinizde gerekli yazılım inmeye başlayacaktır. Ardından telefonunuz sıfırlanır ve ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol