Android’de Dosya, Fotoğraf ve Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android'de Dosya, Fotoğraf ve Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır

Android cihazlarınız zaman zaman farklı kişilerin eline geçtiğinde size özel dosya, fotoğraf ve uygulamaların açılacağından dolayı tedirgin oluyorsanız artık olmanıza gerek yok. Uzun süredir Android işletim sistemi üzerinde bulunan gizleme yöntemleri dosya, fotoğraf ve uygulamalar için ayrı ayrı inceleyerek sizlere nasıl yapılacağını anlattık.

Yazımızın ana başlıkları şu şekildedir:

  • Android Dosya Gizleme
  • Android Fotoğraf Gizleme
  • Android Uygulama Gizleme

Android telefon ve tabletleriniz üzerinde bulundurduğunuz ve başkası tarafından görülmesi tehlikeli olabilecek dosya, döküman, fotoğraf, video ve uygulamaların tamamını gizleyebilmek oldukça güzel bir özellik ve meraklı gözler ile birlikte yaşıyorsanız sizi bir çok zor durumdan kurtarabilir.

Sadece özel değil aynı zamanda çok önemli dökümanlarınızı da gizleyerek koruma altına alan ve farklı kişiler tarafından ulaşılmasını imkansızlaştıran gizleme yöntemleri bir uygulama ile birlikte çalışıyor. Fakat her bir dosya türü için farklı uygulamalar daha verimli çalışıyor. Bu nedenle sizlere birden fazla uygulama kullanımı önereceğim.

Genel olarak dosya, fotoğraf, video ve uygulamalarını gizlemek için şifre yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemde yardımcı uygulamalar sayesinde istediğiniz belirli dosyalara şifreler koyarak erişmek isteyen kişilerin bu şifreyi girmesi isteniyor. Eğer şifreyi sizin dışınızda kimse bilmiyorsa gizlemiş olduğunuz dosyalara da kimse erişemiyor demektir.

Android Dosya Gizleme

android-dosya-fotograf-ve-uygulama-gizleme-3

Android işletim sistemi ile çalışan cihazların çok büyük çoğunluğunda standart olarak dosya gizleme özelliği bulunmuyor. Bu nedenle istediğiniz dosyaları gizlemek için 3. parti bir uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda karşımıza çıkan en popüler ve işlevsel uygulamalardan bir tanesi ise File Hide Expert.

Basit bir dosya yönetimi uygulaması olarak çalışan File Hide Expert, Android cihazlarınız üzerindeki her türlü dosyayı saklamanıza imkan sunuyor. Son derece basit ve pratik bir kullanıma sahip olan uygulama üzerinde gizlemek istediğiniz dosyayı seçmeniz yeterli oluyor. Aynı şekilde gizliliklerini ortadan kaldırmak için de yine dosyaların üzerinden işaretlemeyi kaldırmanız yeterli oluyor.

Android dosya gizleme için ilk olarak File Hide Expert uygulamasını alttaki indirme bağlantısı ile ücretsiz olarak hemen indirebilirsiniz.

Android Fotoğraf Gizleme –>

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu