Mobil

Android’de En İşe Yarar Parmak Hareketleri

0
(0)

Google’a Hızlı Erişim Sağlayın

Pek çok kullanıcı Google aramaları yapabilmek için web tarayıcısını açması gerektiğini düşünüyor. Halbuki herhangi bir uygulama içinde yahut ana ekran beklerken ana ekran butonuna basılı tutarsanız karşınıza Google Now’ı açabileceğiniz bir beyaz baloncuk çıkacaktır. Bu baloncuğa parmağınızı sürükledikten sonra bırakmanız hemen Google aramalarına geçebilmenizi sağlayacaktır.

androidde-en-ise-yarar-parmak-hareketlerini-listeledik-blog-5

Tek Parmakla Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma

Haritalar başta olmak üzere pek çok Android uygulaması tek parmaklı zoom özelliklerini destekliyor. Eğer bir eliniz doluysa ve yine de yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlevlerinden faydalanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken ekrana iki defa tıklamak ve parmağınızı yukarı yahut aşağı hareket ettirmek. Lakin bu çift tıklama işini hızlı bir şekilde yapmalı ve ikinci basışınızda elinizi ekrandan kaldırmamalısınız

androidde-en-ise-yarar-parmak-hareketlerini-listeledik-blog-6

Uygulama Detaylarını Görme

Android’de bir uygulama başınıza bela olduysa ve çok hafıza, batarya veya işlemci gücü tüketiyorsa o uygulamanın detaylı sayfasına ulaşmak için tek yapmanız gereken ekranın altındaki kare butona bastıktan sonra son kullanılan uygulamalar listesini açmak, ardından da bu listedeki uygulamanın ikonuna tıklamak. İkona tıkladığınızda uygulamayı durdurabileceğiniz, kaldırabileceğiniz, belleğini temizleyebileceğiniz uygulama sayfası karşınıza çıkacaktır.

androidde-en-ise-yarar-parmak-hareketlerini-listeledik-blog-7

Android cihazların üreticileri genellikle kendi cihazlarına farklı parmak hareketlerini de yazılımlarla ekleyebiliyorlar. Bu hareketler için telefonunuzun yardım menüsü içerisinden bilgi alabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Önceki sayfa 1 2

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu