Bilgisayarınızın Miadını Doldurduğunu Gösteren İşaretler

Bilgisayarınızın Miadını Doldurduğunu Gösteren İşaretler

Kullandığınız bilgisayarlar son dönemlerini mi yaşıyor? Bu işaretleri veriyorsa yavaş yavaş yeni bir bilgisayar almanın planlarını yapmalısınız.

Yeni bir bilgisayar ne zaman alınmalı?Bu sorunun cevabını vermek oldukça zor olsa da zamanı gerçekten geldiğinde yeni bir bilgisayara sahip olmak kaçınılmaz bir hal alıyor.Çoğu bilgisayar kullanıcısı aslında ömrünü doldurmuş ve artık zorlanarak çalışan bilgisayarları kullanmaya çalışıyor.

En Son Sürüm İşletim Sistemini Desteklememe

Eskiden yeni bir işletim sisteminin çıkması için 3-4 yıl kadar bekler ve yeni işletim sistemine belirli ücretler ödeyerek sistemimizi güncellerdik yada güncelleme sırasında çıkabilecek sorunlara karşın yüklü gelen sistemi kullanırdık.Ancak günümüzdeki durum eski zamanlardan çok farklı artık işletim sistemleri sürekli güncelleniyor yeni özellikler geliyor donanımları güncellemeler ile daha verimli kullanma şansına sahip oluyoruz ancak bunun bir de olumsuz yönü var.Her sistem güncellemesinde minimum sistem gereksinimi çizgisi biraz daha yukarıya çıkıyor ve artık donanım değişikliğine gidilmesinin sinyallerini alıyoruz.

Son Yazılımlar ve Son Oyunlar Çalışmıyor

Bilgisayarınızda oyun oynamak pahallı bir iş bunu tüm kullanıcılar bilir.Şu anda ne kadar da donanımları yüksek bir bilgisayar toplasanız bir süre sonra gelişen teknoloji sebebiyle artık bilgisayar yeni yazılım ve oyunlara cevap veremeyecektir.

Yavaş Çalışıyorsa

Yavaşlamanın asıl kaynağını bulmak ne kadar zor olsa da bilgisayarınız açılırken zorlanıyorsa tıklamalarınız geç algılanıyor sa acil olarak bilgisayarınızı değiştirmenin sinyalleri veriliyor demektir.

Onarmak İçin Çok Zaman Harcıyorsanız

Bilgisayarınızı kullanmaktan çok bakım yapmak ve onarmak için zaman harcıyorsanız sürekli sorun çıkartan bir bilgisayara sahipseniz yeni bir bilgisayar almak için verilen son sinyal bu olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.