Büyük Boyutlu Dosyalar Maille Nasıl Gönderilir ?

Büyük Boyutlu Dosyalar Maille Nasıl Gönderilir ?

Büyük boyutlu dosyalarınız, resimleriniz yada videolarınız var ve siz bunları e-posta yolu ile göndermek ve paylaşmak istiyorsunuz ama bir türlü gönderemiyorsanız büyük boyutlu dosyalar maille nasıl gönderilir yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Popüler tüm e-posta servisleri, e-postanıza eklemek istediğiniz herhangi bir dosyanın 25 MB ve altında olmasını zorunlu kılar. Hatta bu, bazı e-posta servislerinde 10 MB ile sınırlandırılmaktadır.

Peki 25 MB’dan büyük dosyaları mail yoluyla nasıl göndereceğiz?

WeTransfer ile büyük boyutlu dosyaları maille gönderme

Hiç bir üyelik gerektirmeden 2GB’lık dosyalar göndermeniz, WeTransfer ile mümkün. Yüklediğiniz her dosya, yedi gün boyunca saklanıyor. Hızla dosya göndermek için en iyi çözümlerden bir tanesi.

WeTransfer ile büyük boyutlu dosya göndermek için;

# www.wetransfer.com  web adresinde “Dosya ekle” ile gönderilecek dosyayı seçin. Başka dosya ekleyecekseniz “Daha fazla dosya ekle” tıklayın.

# Göndereceğiniz kişi e-posta adresini yazın

# Kendi e-posta adresinizi girin

Büyük Boyutlu Dosyalar Maille Nasıl Gönderilir ?

# Mesaj kısmına isterseniz bir yazı ekleyebilirsiniz.

# Aktar butonuna basarak dosyanızı yükleyin.

İşlem sonunda alıcı ve gönderici e-mailine dosya indirme linki gönderilecektir. Hepsi bu kadar

Alternatif Maille Büyük Dosya Gönderme Siteleri

Büyük boyutlu dosyalarınızı maille gonderebilmek için bedava alan sağlayan ücretsiz bulut depolama servislerinide kullanabilirsiniz.

DropBox

Dropbox, çevrimiçi depolama alanında çok popüler bir hizmet. Kaydolduğunuzda size 2GB ücretsiz boş alan sunan Dropbox, klasörleri veya dosyaları bir bağlantı yoluyla paylaşmanıza olanak tanıyor.

MediaFire

MediaFire, 10GB ücretsiz alanına 200MB’lık dosyalar yüklemenize izin veriyor. Ayda 2,49 dolar öderseniz reklamsız paylaşım, içerik paylaşımı için FileDrop yükleyicisi gibi yeteneklere sahip oluyorsunuz.

SendGB

Sendgb tek seferde 4 GB’lık dosyalarınızı göndermenize olanak sağlıyor. Aynı anda 20 kullanıcıya kadar gönderim yapabiliyorsunuz ve kullanıcılar birbirlerini görmüyor. Dosya indirildikten hemen sonra silinmesini sağlayabiliyor ve bunun yanında da şifreleyebiliyorsunuz. Göndereceğiniz dosyalar en fazla 7 gün boyunca indirilebiliyor. Türkçe ve kullanımı kolay arayüzü, ücretsiz bir şekilde 4 GB’a kadar dosyalar gönderilebilmesi ve sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerle büyük boyutlu dosya gönderme siteleri arasında dikkat çekiyor.

File Mail

File Mail, En fazla 30 GB büyüklüğündeki dosyaların gönderilmesine olanak sağlıyor. Tek seferde birden fazla dosyayı ekleyebiliyorsunuz. Klasör gönderme özelliği mevcut fakat Chrome ve Opera internet tarayıcıları destekliyor.Dosyanın saklanma süresini 7 güne kadar seçebiliyorsunuz. Şifre korumalı dosya ve HTTPS üzerinden gönderim özellikleri ücretsiz kullanım için kapatılmış.

PCloud Transfer

PCloud Tek seferde toplam 5 GB dosya transferi ve birden fazla dosyayı ekleyebileceğiniz bir hizmet sunuyor. Gönderdiğiniz dosyalar 1 hafta saklanıyor. İsterseniz dosyalarınızı şifreleyerek de gönderebiliyorsunuz. Çok fazla özellik sunmasa da asıl işi olan büyük boyutlu dosya gönderme hizmetini başarıyla gerçekleştiriyor. Popüler weTransfer.com’a benzer arayüzü sayesinde kolayca işinizi halledebiliyorsunuz.

1 Yorum

kemalettiN  -  19 Kasım 2019 / 17:53

Teşekkürler Türkiye :)) Teşekkürler Teknoloji dolabı :))

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol