Daha Hızlı Şarj için 6 Tavsiye

Daha Hızlı Şarj için 6 Tavsiye

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Akıllı telefonlarınızı şarj süresini kısaltmak istiyorsanız Daha Hızlı Şarj için 6 Tavsiye yazımız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Telefonlarımızın pilleri tek şarjla bir yada en fazla iki gün dayanabiliyor.Hatta yoğun olarak internet ve oyun meraklısıysanız bazen gün içinde bile telefonu şarja takmak zorunda kalabilirsiniz. Yeni nesil telefonlar eskilerine nazaran daha hızlı şarj oluyor ancak bu şarj süresini dahada kısaltmak tabiiki mümkün.

Daha Hızlı Şarj için 6 Tavsiye

Kısa sürede doğru şarj yapabilmeniz için yani Daha Hızlı Şarj için 6 Tavsiye yazımızı sizlere sunuyoruz. Bu tavsiyelerimizle birlikte şarj süresini kısaltmanın yanısıra telefon bataryalarınında sağlığını koruyarak daha uzun ömürlü bataryalara sahip olabilirsiniz.

1-Telefonu Uçak Modu’na Alarak şarj süresini %25’e kadar kısaltabilirsiniz

Mobil cihazınızı şarj olurken uçuş modunun aktif olması, cihazın şarj olurken aynı zamanda ihtiyaç duyulan enerji ihtiyacını da minimuma indirerek biraz daha hızlı şarj olma imkanı tanıyor. Uçuş modunu aktifleştirmek bir süreliğine kablosuz erişim, 3G, çağrılar, mesajlar gibi ihtiyaçlarınızı unutmanız anlamına geliyor.

2-Şarj Esnasında Telefonunuzu Kapatın

Eğer uzun süre kullanmayacaksanız şarj sırasında telefonunuzu kapatabilirsiniz. Kapalı durumda pili tüketen hiç bir şey olyacağı için daha hızlı şarj olur cihaz.

3-Telefonu mutlaka Prizde şarj edin

Zamanın önemli olduğu zamanlarda bilgisayara bağlı olarak şarj etmek, aslında çok akıllıca değil. Çünkü elektrik üzerinden şarj ederseniz çok daha hızlı bir şekilde cihazınız şarj olacaktır.Bunun nedeni şarj adaptörünün genellikle 1A güç sunarken USB portlarının sadece 0,5A güç sağlaması.

4- Önceliğiniz hızı şarj ise Kablosuz Şarjı Kullanmayın

Kablosuz şarj, kabloları ortadan kaldırarak harika bir iş çıkarıyor ancak tüm önceliğiniz hızlı şarj ise, bu yöntemi kullanmayın. Testler, kablosuz şarjın yüzde 50’ye kadar daha yavaş olabildiğini gösteriyor.

5. Şarj olan telefonda varsa kılıfı çıkartın

İdeal bir şarj için pil sıcaklığının 5 – 45 santigrat derece arasında olması gerekiyor. Pil sıcaklığı dış ortamın sıcaklığından etkilendiği için telefonu kılıfından çıkarmak, ısı seviyesini düşürecektir.

6- İllaki Kaliteli Kablo Kullanın

Her ne kadar kablolar birbirine çok benzese de, kalitesiz kabloların ince iletkenleri yüzünden direnç oluşturmaları ve şarjı yavaşlatmaları mümkün.Ucuz kablolar, cihazınıza gücü taşımakta sorun yaşayabiliyorlar. Bunun için kaliteli bir şarj kablosu kullanmanızda fayda var.

#Telefon Şarjı Hakkında Doğru Bilinen 6 Efsane Yanlış

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol