Disney Plus Nedir, Ne Zaman Çıkacak?

disney plus türkiye ne zaman başlıyor

Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden biri olan Disney’in yeni servisi Disney Plus nedir, ne zaman çıkacak, Disney + fiyatı ne olacak ve Disney Plus Türkiye ne zaman başlayacak sorularını cevaplandıracağız.

Tarihin en köklü medya şirketlerinden Disney, çağa ayak uydurarak Netflix benzeri dizi ve film platformu Disney+ ‘ı tanıttı. Marvel başta olmak üzere birçok ünlü yapımın yer alması beklenen Disney Plus nedir, içeriğinde neler olacak gibi bir çok soruyu cevapnadırmaya başlayalım.

Disney Plus Nedir?

Disney+, tıpkı Blu TV ve Netflix gibi dijital yayın platformudur. Bir abonelik sistemi ile gelecek olan Disney+’ın özel dizi ve film içerikleri de olacak.

Disney Plus’da Ne Olacak?

Disney+, ilk gününde 300 film ve 7500 dizi bölümü içerecek. Disney’in CEO’su Bob Iger, Disney+’ta özel içeriklerin de olacağını belirtti. Kütüphanenin büyük kısmını Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm ve National Geographic yapımları oluşturacak. Ek olarak Disney+’ta Fox’un filmleri ve dizileri de bulunacak.

Platformda, tıpkı Netflix’in yaptığı gibi Disney+ orijinal yapımlarını izleyeceğiz.

Disney, Home Alone, Diary of a Wimpy Kid, Night at the Museum ve Cheaper by the Dozen isimli yapımları tekrar çekecek ve bu yapımlar Disney+’a özel olacak. The Simpsons’ın 30 sezonu Disney+’ta yer alacak. Yeni Star Wars dizisi olan The Mandalorian, Disney+’ın ilk gününde yayınlanacak. Marvel’ın yeni dizileri Falcon and Winter Soldier, WandaVision, Moon Knight ve She-Hulk Disney+’ta yerini alacak. Frozen 2 filmi ise sinemalarda gösterime girdikten sonra Disney+’ta yayınlanacak.

disney plus türkiye ne zaman başlıyor

Disney+ üyeleri yeni filmler platforma yüklenmeden önce filmlerle ilgili, sahne arkası çekimler gibi bazı kısa içeriklere ulaşabilecek. Ayrıca sadece bu platform için özenle hazırlanmış yapımlar da olacak.

Disney Plus Fiyat

Disney + aylık üyelik ücreti 6.99 dolar, yıllık ücret 69.99 dolar olacak.

Disney Plus Çıkış Tarihi

Disney+, ilk olarak ABD’de hizmete girecek ve 12 Kasım’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Şirket, kısa bir süre sonra platformu diğer ülkeler için de aktif hale getirecek.

Peki Disney Plus Türkiye ne zaman başlıyor?

Belli bölgeler için zaman çizelgesi yayınlayan şirket, Amerika dışındaki ülkeler için çıkış tarihlerine dair kesin bir bilgi paylaşmadı. Belirli bölgeler için ise aşağıdaki tarihleri kapsayan bazı bilgiler verildi.

  • Batı Avrupa – Önümüzdeki Ekim ile 2020 Mart arasında
  • Doğu Avrupa – 2020 Ekim’den itibaren bir yıllık süre içinde
  • Latin Amerika – 2020 Ekim’den itibaren üç aylık süre içinde
  • Asya – Önümüzdeki Ekim’den itibaren iki yıllık süre içinde

Yukarıda belirtilen tarihlere bakılırsa Disney Plus’ın ülkemize gelmesi uzun sürecek gibi görünüyor.

Bu arada hemen belirtelim Disney Plus’ta Netflix’te olduğu gibi arkadaşınızla birlikte ortak bir hesap kullanamayacaksınız, yani şifre paylaşımı olmayacak.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol