Sosyal Medya

Facebook Hesabı Kalıcı olarak Nasıl Silinir ?

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir öğrenmek isteyenler için kalıcı facebook silme işlemini anlatacağız.

Facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz. Facebook’ta hesabınızı dondurmak dışında isterseniz tamamen kalıcı olarak silebilmeniz mümkün.

Facebook Hesabını Kapatmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

  • Eğer Facebook sayfanız ve Facebook gruplarınız varsa Facebook hesabınızı sildiğinizde bu sayfa ve gruplarda silinecektir.
  • Silinen hesap bir daha kesinlikle tekrar açılamaz.
  • Facebook’u sildiğinizde arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajlar onda kayıtlı kalaır yani bu bilgiler  siz hesabınızı sildikten sonra da kalır.
  • Hesabınızı sildiğinizde diğer insanlar sizin profilinizi hiçbir şekilde görmeyecektir.

Facebook Hesabı Kalıcı olarak Nasıl Silinir ?

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için buraya tıklayarak Facebook Uygulama Ayarlarını açın, uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan “x” ile kaldırın. Bunu yapmadığınız takdirde hesabınız kapanmaz. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor.

Uygulamaları sildikten sonra buraya tıklayarak Facebook hesabını silme bağlantısına gidin ve bu alandaki “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Facebook Hesabı Kalıcı olarak Nasıl Silinir ?

Facebook hesabımı sil‘e tıkladıktan sonra bir pencere açılacak bu alana Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Hepsi bu kadar!

Facebook hesabını silme talimatını verdikten sonra, hesabın silinmesi için 14 gün boyunca beklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

Geri dönüşü olmayan hesap silme işlemi yerine, platformun size sunduğu alternatiflere göz atabilirsiniz. Örneğin hesap dondurma işlemi hem silmekten daha az uğraştırıcıdır hem de istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma

İlk olarak telefon ya da bilgisayardan Facebook’a giriş yapın. Daha sonra ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesinde bulunan “Güvenlik” seçeneklerinin bulunduğu sekmeye tıklayın.

Açılan sayfada en alt bölümde “Hesabını Dondur” sekmesine tıklayın. Yine bir sayfa açılacak, buradan yine “Hesabını Dondur” seçeneğini işaretleyin. Son olarak Facebook hesabınızın şifresini girdikten sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol