Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum!

Facebook hesabınıza giriş yapamadığınıza yapmanız gerekenleri yazımızda açıklıyoruz.

Facebook platformunda en çok karşılaşılan sorunlardan biriside Facebook hesabıma giriş yapamıyorum sorunudur.

Şifresini unutan veya yanlış hatırlayan kullanıcılar Facebook hesabıma giremiyorum ne yapmalıyım diye soruyor.

Facebook’a giriş yapamamanıza neden olabilecek bir çok sorun var.

  • Facebook sunucularına erişilemiyor olabilir.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz.
  • Hesabınız devre dışı bırakılmış olabilir.

Bunları ve çözümlerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Facebook hesabıma giriş yapamıyorum!

 

Facebook sunucularına erişilemiyor olabilir.

Facebook giriş sorunları için çözüm önerilerine geçmeden önce Facebook’ta sorun mu var  kontrol edin. Belkide Facebook çökmüştür. Öncelikle Facebook serverlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunun için Downdetector sitesini kullanabilirsiniz.

Siteye girdiğiniz karşınıza çıkan kutuya sıkıntı yaşadığını platformu (örneğin Facebook) yazın ve arama çubuğuna basın.

Karşınıza server’ın durumu gelecektir.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum!

Kullanıcı adı ve şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifresini girerken belki de harf hatası yapmış olabilirsiniz. Bilirsiniz oturum açma bilgilerinin girildiği ekranlar büyük/küçük harf kullanımına duyarlıdır.

Hesabınız devre dışı bırakılmış olabilir.

Eğerki Facebook’a girerken kullandığınız e-posta hesabınızı yada şifrenizi unuttuysanız yada Facebook hesabının hacklendiğinden şüpheleniyorsanız Facebook hesap kurtarma yoluna başvurabilirsiniz.

  • Buraya tıklayarak Facebook hesap kurtarma sayfasına gidin ve hesabınıza eklediğiniz telefon numarası veya e-posta adresini girin.
  • Hesabınızı doğruladıktan profilinizi görebilirsiniz. Profilin size ait olduğundan eminseniz “Devam” butonuna tıklayın.
  • Şimdi Facebook hesabını kurtarmak için bir güvenlik kodu alacaksınız. Sonunda, hesabınız için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum!

Facebook hesabınız kapatıldıysa, giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınızın kapatıldığını belirten “Facebook hesabınız devre dışı bırakıldı” mesajını görürsünüz.

Facebook, uygunsuz içerik paylaşan, birini takip eden vb. Facebook’un şartlarını ve kurallarını yerine getirmeyen kullanıcıların hesabını devre dışı bırakır. Hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız  buradaki formu kullanarak inceleme talebinde bulunun.

Facebook hesabıma giriş yapamıyorum yazımız hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten çok merak ediyoruz ve aşağıda yer alan yorum alanında paylaşmanızı bekliyoruz. Facebook giriş sorunları hakkındaki yorumlarınıza anında dönüş yaparak fikirlerinize cevap vermeyi bekliyor olacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu