Sosyal Medya

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum!

Facebook platformunda en çok karşılaşılan sorunlardan biriside Facebook hesabıma giriş yapamıyorum sorunudur. Şifresini unutan veya yanlış hatırlayan kullanıcılar Facebook hesabıma giremiyorum ne yapmalıyım diye soruyor.

Facebook’a giriş yapamamanıza neden olabilecek bir çok sorun var. Bunları ve çözümlerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum!

Facebook giriş sorunları için çözüm önerilerine geçmeden önce Facebook’ta sorun mu var  kontrol edin. Belkide Facebook çökmüştür. Öncelikle Facebook serverlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunun için buradaki siteyi kullanabilirsiniz.

Facebook kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol edin!

Kullanıcı adı ve şifresini girerken belki de harf hatası yapmış olabilirsiniz. Bilirsiniz oturum açma bilgilerinin girildiği ekranlar büyük/küçük harf kullanımına duyarlıdır.

Facebook hesap kurtarma işlemini yapın!

Eğerki Facebook’a girerken kullandığınız e-posta hesabınızı yada şifrenizi unuttuysanız yada Facebook hesabının hacklendiğinden şüpheleniyorsanız Facebook hesap kurtarma yoluna başvurabilirsiniz.

  • Buraya tıklayarak Facebook hesap kurtarma sayfasına gidin ve hesabınıza eklediğiniz telefon numarası veya e-posta adresini girin.
  • Hesabınızı doğruladıktan profilinizi görebilirsiniz. Profilin size ait olduğundan eminseniz “Devam” butonuna tıklayın.
  • Şimdi Facebook hesabını kurtarmak için bir güvenlik kodu alacaksınız. Sonunda, hesabınız için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Çerezleri etkinleştirin!

Facebook giriş sayfası düzgün bir şekilde yenilenmiyor veya yüklenmiyorsa, tarayıcınızdaki çerezleri etkinleştirmemiş olabilirsiniz.

e-Posta adresi yerine telefon numarasıyla giriş yapın!

E-posta adresi yerine telefon numaranızla hesabınızda oturum açmayı deneyebilirsiniz. Oturum açtıktan sonra oturum açma bilgilerinizi kolayca değiştirebilirsiniz. E-posta adresi ile birlikte telefon numarasıyla Facebook’a kaydolmak iyidir. Oturum açma bilgilerinizi unutursanız hesabı kurtarmanız kolaylaşır.

Hesabınızın kapatılıp kapatılmadığını öğrenin!

Facebook hesabınız kapatıldıysa, giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınızın kapatıldığını belirten “Facebook hesabınız devre dışı bırakıldı” mesajını görürsünüz. Facebook, uygunsuz içerik paylaşan, birini takip eden vb. Facebook’un şartlarını ve kurallarını yerine getirmeyen kullanıcıların hesabını devre dışı bırakır. Hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız  buradaki formu kullanarak inceleme talebinde bulunun.

Son Güncelleme: 26 Ekim 2019

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu