1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması
Google’ın 2016 model yeni telefonu Pixel ve Nexus 5X’e karşı. Bakalım farklar nelermiş? İşte Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Google’ın Nexus serisine son vererek bu sene Pixel serisine başlayacağından defalarca bahsetmiştik. Pixel ve Pixel XL adıyla çıkacak olan HTC üretimi bu cihazlar, Nexus telefonların son üyeleri LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P’ye karşı tabiki daha iyi cihazlar olarak karşımıza çıkacak.

Peki, kağıt üzerinde bu  yeni Pixel telefonlar, Nexus telefonlara göre ne gibi artıları var? İşte gelin hep beraber bu farklara bir göz atalım.

Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Google’ın yepyeni Pixel telefonu ile geçen sene en fazla rağbet gören telefonu Nexus 5X’i kafa kafaya verdiğimizde önemli farklar ortaya çıkıyor. İlk olarak ufak da olsa ekran boyutunda küçülmeye giden cihazlarda 5.2 inç Full HD olan ekran 5 inç boyutundaki Full HD ekrana düşürülüyor. Ayrıca ekran konusundaki bir önemli değişiklik ise LCD paneli yerine bu sefer AMOLED panel kullanılacak olması. Bu sayede daha canlı ve daha doğru renkleri gösterecek olan Pixel, siyah renk konusunda ise çok daha iyi olacak.

Google Pixel XL İle Nexus 6P Karşılaştırması

Donanımsal bazda Nexus 5X’e ciddi bir fark atacak olan Pixel’de 5X’teki Snapdragon 808 yerine Snapdragon 821’ye terfi edecek. Bu da ciddi bir performans artışı sağlayacak. Bunun yanı sıra 2GB RAM’e sahip olan 5X yerine 4GB RAM’e sahip Pixel, çoklu işlem noktasında da çok daha başarılı sonuçlar gösterecek.

Kamera olarak 12MP’in sabit kaldığı her iki cihazda Pixel’in kalite bazında daha fazla iyileştirmeler ile MP olarak aynı olsa da birçok açıdan çok daha iyi çekimler yapmasını bekliyorum. Ön kamerada ise 5MP’den 8MP’e çıkacak olan cihaz, bu sayede ön kamerada da kullanıcılarını sevindirecek.

16GB yerine minimum 32GB olarak çıkacak Pixel, bu sayede Nexus 5X’e göre depolama konusunda da daha fazla alan sunarken, batarya noktasında bir değişiklik görünmüyor. Bu batarya farkının ne gibi yan etkisi olacağını, ya da bir sorun oluşturup oluşturmadığını ise cihazdaki testlerimizde daha iyi göreceğiz.

google-pixel-ile-nexus-5x-karsilastirmasi-tablo

Yorum Yap

Yorum Yap