Google Play Müzik’ten indirme nasıl yapılır?

Gooe’ın müzik servisi Google Play Music’te dinlediğiniz ve beğendiğiniz şarkıları indirebilirsiniz. Bu yazımızda Google Play Müzik’ten indirme nasıl yapılır anlatacağız.

Google Play Music müzik koleksiyonunuzu istediğiniz yerde dinlemenizi sağlayan bir programdır. Bütün müzikleriniz online olarak depolanır bu yüzden hafıza sorunu yaşamanız ortadan kalkar.

Android cihazlarda ön yüklü olarak gelen Google Play Müzik uygulamasında dinlediğiniz ve beğendiğiniz şarkıları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Chrome web tarayıcısna yükleyeceğiniz eklentiler ile Google playde dinlediğiniz bir müziği siz dinlerken indirebilir yada seçeceğiniz albümleri komple indirebilirsiniz.

Google Play Müzik’ten indirme nasıl yapılır?

Google play müzikte istediğiniz bir müzik parçasını yada albümünü indirebilmeniz için aşağıdaki adımları uyugulamanız yeterli.

En baştan söyleyelim müzikleri sadece bilgisayarınıza indirebilirsiniz, şu an için direk olarak telefona indirebilmeniz mümkün değildir.

  • Google playden şarkı indirmek için öncelikle bir Chrome eklentisi olan Google Play Müzik Yöneticisi’ni indirmeniz ve yüklemeniz gerekiyor.
  • Uygulamayı indirdikten sonra Google Play Music hesabınıza giriş yapın
  • İndirme işlemi için ise dinlediğiniz müziğin yanında duran seçenekler ikonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan seçeneklerden ‘indir’e tıklamanız yeterli.
Google Play Müzik'ten indirme nasıl yapılır?
Google Play Müzik’ten şarkı indirme

Google Play Müzik Yöneticisi siz bilgisayarınızı kullanmaya devam ederken müzikleri indirmeye devam edecektir.

Ayrıca sevdiği müzikleri dinlerken tek tek indirmekle uğraşmak istemeyenler, Play Müzikteki şarkıları dinlerken otomatik olarak indirme seçeneğinide kullanabilirler.oogle Play Müzik’in bu konu için güzel bir ayarı bulunuyor.

‘Oynatma sırasında yakala’ seçeneği sayesinde Wi-Fi bağlantısı olduğunda Google Play Müzik, dinlediğiniz müziği otomatik olarak indirir.

Bunun için sol üstte bulunan seçenekler simgesine dokunup Ayarlar menüsünü açtıktan sonra ‘Oynatma sırasında yakala’ seçeneğini aktif etmelisiniz.

Google Play Müzik'ten indirme nasıl yapılır?
Play Müzikteki şarkıları dinlerken otomatik olarak indirme

Bu yazımızda Google Play Müzik’ten indirme nasıl yapılır nasıl yapılır anlattık.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu