Oyun

GTA 5 Bilinmeyen Gizemli Yerler

Oyun tarihinin en çok oynanan ve en ünlü oyunlarından olan GTA 5’te çoğu oyuncunun gözünden kaçmış bilinmeyen GTA5 gizemli yerler mevcut.

GTA, açılımı Grand Theft Auto (Büyük Otomobil Hırsızlığı) olan ve ilk defa 1997 yılında 2D olarak piyasaya çıkan bir video serisidir. Oyunun ilk halinin programcıları David Jones ve Mike Dailly, Dan/Sam Houser kardeşlerdir. Tasarımcılığını ise Zachary Clarke yapmıştır. Bu ortaklığın şirketleşmiş ismiyse Rockstar Games’tir.

2013 yılında piyasaya sürülen GTA V, benzersiz hikayesi ile oyuncuların gönlünde taht kurdu. GTA 5’te çoğu oyuncunun gözünden kaçmış farkedilmeyen, gizemli yerler mevcut.

GTA 5 Gizemli Yerler : Gordo Dağı’nın Hayaleti

GTA 5 gizemleri, GTA 5 gizemli yerler, GTA 5 bilinmeyen yerler

“Jolene Cranley Evans’ın Hayaleti” olarak da bilinen bu sır, Grand Theft Auto serisinde resmi olarak teyit edilen ilk (hayalet konusunda) gerçek ve kanıtlanmış bir efsane olarak biliniyor.

Bu hayalet, saat 23.00 ile 00.00 arası, Gordo Dağı’nda beliriyor. Hayaletin vücudu yarı saydam bir görüntüye sahip. Jolene, uzun siyah saçlara sahip ve beyaz bir elbise giyiyor. Kendisinin ağzı açık ve sadece size bakıyor. Hareket etmiyor.

Eğer kendisine yaklaşmaya başlarsanız hayaletin rengi parlamaya başlar ancak ona çok fazla yaklaşırsanız ortadan kaybolur. Hayaletin durduğu yere giderseniz yerde kanlı bir yazıt göreceksiniz. Yerde “Jock” yazıyor.

GTA 5 gizemleri, GTA 5 gizemli yerler, GTA 5 bilinmeyen yerler

İddia edilene göre bu yazıtta yer alan Jock, bu hayaletin eşi. Zira Jolene Cranley Evans, John “Jock” Cranley ile evli. Cranley ise oyunda önemli siyasi figürlerden bir tanesi ve başkan adayı.

Hayalet ile bu yazıt gece yarısından sonra kayboluyor. Peki bu dağın hikayesi ne? Jock, dublör olmayı çok istiyordu ve çok hırslıydı ama eşi Jolene bu durumdan hoşlanmadı. 1978 yılında burada bir dağ turu yapan çift, bir daha asla buluşamadı. Zira Jock, eşinden kurtulmak için onu dağın tepesinden itti. Jolene bu olaydan sağ çıkamadı.

Son Güncelleme: 18 Haziran 2020

1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu