Instagram DM’deki Mesajı Karşı Taraftan Silme

instagram mesaj silme

Instagram’da bir kişiye mesaj attınız ancak sonradan bu mesajı onun görmesini istemiyorsanız Instagram DM’deki mesajı karşı taraftan silmek için neler yapabileceğimize bakalım.

DM (Direct Message) yani direkt mesaj kelimelerinin baş harflerinde oluşan kısaltmadır. Sosyal medyada kısaca ‘DM’den gönderdim’, ‘DM atın’ gibi kullanıldığında asıl söylenmek istenen özelden mesaj atılmasıdır.

Instagram uygulamasında DM üzerinden mesaj göndermek için öncelikle Ana sayfa bağlantısına tıklayıp ilk başlangıç sayfasına gelmemiz gerekmektedir. Sonrasında sağ üst köşede bulunan ok işaretine basarak mesajlar kısmını açmamız gerekiyor. Ardından açılan sayfada üst kısımda mesaj göndereceğimiz kişiyi aramamıza olanak sağlayan bir search alanı yer alıyor. Bu search kısmına muhattab olacağımız kişinin adını yazıyoruz ve karşımıza kişinin instagram profil resmi ve adı geliyor. Bu gelen veriye tıklayarak mesajlaşma ekranına giriş yapıyoruz. Bun noktadan sonrası artık size kalış istediğiniz ve dilediğiniz şekilde konuşabilirsiniz.

Göndermiş olduğunuz instagram mesajını geri çekmek için instagram uygulamasını açın. Bu işlemi masaüstü üzerinden yapamazsınız. Mobil yani telefon uygulamasından girmeniz gerekiyor.

# Akış bölümüne yani feedinize gelin. Keşfet bölümüne gitmeyin mesaj kutunuzu oradan göremezsiniz. Akış kısmında mesaj kutusuna gitmenizi sağlayan sağ üst köşedeki ikona dokunun.

# Buna dokunduktan sonra mesaj kutunuz gelecektir. Mesaj kutunuzda silmek istediğiniz mesaj ya da mesajları bulun. Öncelikle konuşmayı açın.

# Silmek istediğiniz mesaj ya da mesajları bulduktan sonra parmağınızı üzerinde basılı tutun.

# Parmağınızı mesaj üzerinde basılı tuttuğunuzda karşınıza iki seçenek çıkar, kopyala ve geri çek (gönderimi iptal et) . Geri al seçeneğine tıkladığınızda göndermiş olduğunuz dm geri alınır.

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol