1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Kalıcı Hesap Silme

Instagram Kalıcı Hesap Silme

instagram kapatma silme kalıcı

Merhaba. Instagramını kapatmak isteyenler için instagram kalıcı hesap silme nasıl yapılır anlatarak instagram hesap silme linkini paylaşacağız.

Instagramı bir süre kullanmak istemeyebilir ve hesabınzıı dondurmak isteyebilirsiniz. Yada artık Instagramı hiç kullanmayacaksanız Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmenizde mümkün.

Instagram, sosyal mecralarda fotoğraf paylaşmayı sevenlerin en çok kullandığı mobil uygulama konumunda. Geçtiğimiz günlerde tasarım değişikliğine giden popüler platformdan herhangi bir sebeple çıkmak isterseniz (gerek hesabı kalıcı olarak (tamamen) silme gerekse de geçici olarak (dondurma) kapatma işlemi için) bunu uygulama içerisinden yapma şansınız yok. Bu noktada Instagram’dan tamamen çıkma veya geçici olarak ayrılma kararına varanlara yardımcı olması açısından adım adım anlatan kısa bir yazı hazırlayalım dedik:

Instagram Hesap Dondurma (Geçici Kapatma)

1 Mobil cihazınızın veya bilgisayarınızın web tarayıcısından Instagram hesabınıza giriş yapın.

2 Sağ üst köşedeki kişi simgesine dokunarak profilinize geçiyorsunuz.

instagram kapatma silme kalıcı

3 Profili Düzenle kısmına girin.

instagram kapatma silme kalıcı

4 Aşağı kısımda “Hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısına tıklayın.

instagram kapatma silme kalıcı

5  Instagram hesap dondurma sebebinizi belirtin.

instagram kapatma silme kalıcı

6 Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna dokunduğunuzda paylaştığınız fotoğraf ve videolar, yorumlarınız, beğenileriniz hesabınıza tekrar giriş yapana dek gizleniyor; silinmiyor. Instagram’a yeniden merhaba dediğinizde her şey yerli yerinde sizi karşılıyor.

instagram kapatma silme kalıcı

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Instagram hesabınızı silerseniz tüm paylaşımlarınız (fotoğraf, video) ve tüm etkileşimleriniz (yorumu beğeni, mesaj) silinir.  Instagram hesap kapatma işlemi geri alınamaz bir işlemdir. “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıkladıktan sonra işleminizi geri alamaz veya tekrar aynı kullanıcı adı ile yeni üyelik açamazsınız.

Instagram hesabınızı silmeden önce, Instagram‘da paylaştığınız fotoğraflarınızı saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için Instagram hesap yedekleme nasıl yapılır yazımıza bakabilirsiniz.

1 Instagram kalıcı hesap silmek için Instagram’ın hesap silme linkimiz  ile Instagram hesap silme sayfasını açın.

2 Hesabınızı silme nedeninizi belirtin.

instagram kapatma silme kalıcı

3 Şifrenizi tekrar girin ve “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

instagram kapatma silme kalıcı

Yorum Yap

Yorum Yap