Sosyal Medya

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Malum bildiğiniz gibi İnstagram içinde arama yaptığınız herkesi kaydediyor ve sizde instagram arama geçmişi silinmiyor ise Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır yazımızı okumanızı öneririz.

Telefonunuz başka kişilerin eline geçebilir, mesela telefonunuza bakmak isteyen sevgiliniz Instagram’da fotoğraflarınıza bakmak istedi ve siz de bir çok bayan veya erkek profiline göz attıysanız ve sevgiliniz şans eseri Instagram arama geçmişine göz attıysa bu resmen yuva yıkıcı bir sebep diyebiliriz ki bu olay yüzünden bir çok kişinin ilişkisi bitiyor.

Instagram uygulaması sadece arama geçmişinin kayıt işlemini sadece o telefona özel olarak saklamaktadır. Mesela sizin telefonunuzdaki arama geçmişi, başka giriş yapılmış bir mobil cihazda gözükmeyecektir.

Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Arama geçmişinizi sadece sizin telefonunuzu kullanan kişiler görebilir, eğer telefonunuzdaki arama geçmişini en iyi şekilde saklar iseniz kimseler göremez.

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

İlk olarak profilinize gelin, sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine dokunun.

Ayarlar Android’te üç nokta, iOS’ta ise çark işareti şeklindedir

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Açılan menüden aşağıya inin, alt tarafta Arama Geçmişini Sil seçeneğini göreceksiniz. Buraya dokunduğunuzda geçmiş silinecektir.

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu