• DOLAR
  3,4882
  % 0,00
 • EURO
  4,1853
  % 0,04
 • ALTIN
  146,9647
  % -0,05
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Pokemon GO’da Yaprakların Anlamı Nedir?

Pokemon GO’da Yaprakların Anlamı Nedir?

Pokemon GO‘da birçok karmaşık ve kafa karıştırıcı elementler var ve oyun size bunları teker teker açıklamakla vakit harcamıyor. Onun yerine her oyuncunun bunları kendi başlarına çözmesi gerek. Bunlar hem gizemli hem de oldukça ilginç detaylar olabiliyor. İçlerinden biri de kuşkusuz etrafta gezinirken aniden duyulan garip yaprak hışırtısı ve ekranda beliren yeşil yapraklar. Peki Pokemon GO’da Yaprakların Anlamı Nedir?

Pokemon GO’da Yaprakların Anlamı Nedir?

Eğer bir süredir Pokemon GO oynuyorsanız ve etrafta pokemon avlamaya çalıştıysanız, muhakkak birkaç kez haritanızda beliren bazı yapraklar görmüşsünüzdür. Bunların ne anlama geldiklerini hiç merak ettiniz mi? Çünkü kendileri oyunun önemli bir parçasını oluşturuyorlar.

Orijinal pokemon oyunlarına aşina olanlar bu yaprakların ne anlama geldiklerini hemen farkedecekler. Basitçe söylemek gerekirse bunlar yakınızda bir pokemon olduğuna işaret ediyor.

Tıkla İndir: Pokemon GO Batarya Tasarrufu Uygulaması

Bu konuda zaten ekranımdaki Nearby özelliği ile yakınlarımda olan pokemonları görüyorum diye düşünebilirsiniz ancak bunlar size pokemonların tam konumlarını göstermiyorlar. Onun yerine bunu yapraklar yapıyor. Pokemonunun bulunduğunuz yerin çok yakınında olduğunu söylüyor.

Pokemon GO’da Yaprakların Anlamı Nedir1

Ancak bunlar hakkında bilinmesi gereken şey pokemonların siz daha yanlarına yaklaşmadan kaçma ihtimallerinin olması. Yani ekranda gördüğünüz yapraklar orada bir pokemonun bulunduğunu gösteriyor fakat bu pokemon siz daha yakalamaya çalışmadan oradan uzaklaşabilir.

DEV Pokemon GO Rehberimiz için Tıklayın!

Haritanızda yaprakların belirdiğini gördüğünüzde direk o yapraklara doğru gidin. Çünkü aksini yapıp farklı bir pokemonla dövüşmeye başlarsanız diğer pokemonlar etrafınızdan kaçmaya başlıyor ve onları bir süre tekrar göremiyorsunuz.

Pokemon GO sizlere yeni pokemonlar bulmanızda birçok farklı yollar sunuyor ve ekranda uçuşan yeşil yapraklar bunlardan yalnızca biri. Pokemon GO hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.