iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Dönülür?

iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Dönülür?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Apple bir süre önce iOS 10 Beta 5‘i de yayınladı. İlk betanın ardından birçok meraklı kullanıcı ise beta sürüme aldırmadan iOS 9.3.2 ve diğer iOS 9x sürümlerinden güncelleme işlemini yaptı. Ancak es geçilen detay Apple’ın bu sürümü beta yani geliştirilme aşamasında paylaşmış olmasıydı. Yüzlerce hata, performans sorunları ve benzeriyle karşılaşan kullanıcıların ise düşündükleri tek şey iOS 10’dan iOS 9’a nasıl dönülür oldu.

Bu konuda muhtemelen iOS 10 üzerindeki verilerinizi kaybedebileceğinizi belirtelim. Yine de yedeklemeyi iTunes üzerinden deneyebilirsiniz. Aynı zamanda işletim sisteminin Firmware yüklemesi esnasında gücünün full olması ve güç alması gerekiyor. Yani dizüstü bilgisayar kullanmanız olası bir şanssızlığı giderecektir.

iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Dönülür?

  • İlk adım olarak iOS 9.3.2 için ipsw dosyalarını bulmalısınız. Bunu da en kolay şekilde buradan indirme şansınız var.
  • Eğer iPhone için bu geri dönüşü yapacaksanız ilk olarak Ayarlar sekmesinin altından iCloud kısmına girmelisiniz. Buradan iPhone’umu bul özelliğini aktif konumdaysa kapatmalısınız. Eğer kapalıysa ya da iPad kullanıyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
  • Bunun ardından tüm verilerinizle birlikte iOS 10 yüklü cihazı güç düğmesi üzerinden kapatın.
  • İkinci adım olarak iTunes cephesine geçiyoruz. iTunes üzerinden bağlantıyı sağlayın. Bilgisayarınızla da iPhone arasındaki bağlantıyı kurun.
  • Tam bu noktada Home ve güç tuşlarının ikisine de aynı anda basın ve 10 saniye kadar bekleyin. Basılı tuttuğunuz sürenin ardından güç düğmesinden parmağınızı çekebilirsiniz. Ancak Home tuşuna halen daha basıyor olmanız gerekiyor. Eğer başarılı olduysanız iTunes üzerinden Firmware güncellemesi başlamış olacaktır. Eğer bu işlem başlamadıysa işlemi yapana kadar cihazı kapatıp tekrar deneyin.
  • Üçüncü adım olarak iTunes üzerinden Özet bölümüne, oradan da PC için Shift, Mac içinse Option tuşuna basarak ‘iPhone’u Geri Yükle’ demeniz gerekiyor.
  • Bu raddede açılacak dosya dizininden indirdiğiniz iOS 9.3.2 ipsw dosyalarını göstererek yüklemeyi başlatın.
  • Bu işlemin ardından yükleme başlayacaktır. Ancak bu yüklemenin uzun sürebileceğini belirtelim. Cihazın pilinin olduğuna ve güce bağlı olduğuna emin olun. Cihazın bağlantısının kopmaması gerekiyor.
  • Tıpkı iPhone’u yeni aldığınızdaki gibi kurulum asistanıyla devam edeceksiniz. Tüm adımları takip ederek cihazı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS 10’da Bulunan 41 Yeni Özellik

] }

1 Yorum

DahiCocuk  -  29 Kasım 2019 / 08:11

çalışma güzel anlattım basit sade tşk

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol