1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iOS 9.2.1 Public Beta Nasıl Yüklenir ?

iOS 9.2.1 Public Beta Nasıl Yüklenir ?

iOS 9.2.1 Public Beta Nasıl Yüklenir ?

iOS 9.2.1 Public Beta Nasıl Yüklenir

Apple yeni Beta sürümü olan iOS 9.2.1’i kullanıcılara test etmeleri amacı ile açık olarak yayınladı. Kullanıcılar beta sürümü yüklediklerinde aldıkları tüm hataları veya gördükleri eksiklikleri feedbackler ile bildirip Apple’a geliştirmesi için yardımda bulunacaklar.

Apple‘ın yakın zamanda beta sürümünden çıkıp tüm kullanıcılara lanse edeceği iOS 9.2.1 Public sürümü dün Beta olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Beta sürümü indirmek, yeni iOS sürümünü test etmek isteyenler bu yazımızı dikkatli okumalarını tavsiye ediyoruz.

iOS 9.2.1 PUBLIC BETA SÜRÜMÜ NASIL YÜKLENİR ?

Beta sürüm olarak geçen iOS 9.2.1 sürümünü yüklediğinizde Apple’a geliştirmeler için feedback vermiş olacaksınız. Yani herhangi bir eksiklik, hata veya göze çarpan tüm sistemsel sorunları çözmek ve normal beta sürümüne sıfır hata ile geçmek amaçlanıyor.

Geliştirmelere siz de katkıda bulunmak, yeni sürümde sıfır hata ile kullanabilmek ve yeni sürümü önceden test etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak Apple marka cihazınıza yükleme yapabilirsiniz.

ios-9-2

iOS 9.2.1 Beta Sürümünü Nasıl Yüklerim ?


* İlk adım olarak Apple’ın Beta Yazılım Programı kapsamına kayıt olmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için beta.apple.com adresine giriyorsunuz ve Apple ID ve kimliğiniz ile oturum açıyorsunuz. İlk adım için yapmanız gereken tek işlem bu kadar.

* iOS Cihazınızı kayıt ettirerek ikinci adıma geçiyoruz. iOS sekmesinde yer alan enroll your iOS Device sekmesine tıklayarak karşınıza çıkan adımları izleyin. Bu adımları uygularken yapmanız gereken tek şey eksiksiz ilerlemek.

* Son adım olarak da Apple cihazınıza profil yüklemesi yapmanız gerekiyor. iOS 9.2.1 Beta sürümünü yüklemek için Buraya tıklayıp işlemlere başlayabilirsiniz. Bağlantıyı cihazınıza indirdikten sonra açılan ekrandan adımları takip etmeniz yeterli olacak.

iOS 9.2.1 PUBLIC BETA SÜRÜMÜNÜ KİMLER TEST EDEBİLİR ?

Her Apple marka cihaz bu güncellemeyi alamıyor ne yazık ki. Öncelik olarak güncellemeyi alabilmek için aşağıdaki Apple marka cihazlardan birisine sahip olmanız gerekmektedir.

* iPhone 4S

* iPhone 5

* iPhone 5C

* iPhone 5S

* iPhone 6

* iPhone 6 PLUS

* iPhone 6S

* iPhone 6S PLUS

* iPad Air

* iPad Air 2

* iPad Air 3

* iPad 4

* iPad Mini

* iPad Mini 2

* iPad Mini 3

* iPad Mini 4

* iPad Touch 5

Yorum Yap

Yorum Yap