iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır ?

iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır ?

Jailbreakli iPhone’unuzda IOS güncelleme uyarısı almak istemiyormusunuz?  iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır yazımızda anlatıyoruz.

Apple’ın iOS güncellemeleri hiç şüphesiz cihazımızın en iyi performans ile en verimli şekilde kullanabilmemiz için gereklidir. Ancak  jailbreak yapılmış iPhone kullananlar için kimi zaman iOS güncellemelerini görmezden gelmeleri gerekebiliyor. Tabi bu durumda cihazınızda yer alan ayarlar simgesinde “1” rakamı ile beraber iOS sürümünü yükseltmeniz gerektiği uyarısı sinir bozucu olabilir.

Bu yazımızda iPhone veya iPad’de jailbreak yapılmadan iOS OTA güncellemelerini nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenebilirsiniz.

Apple’ın iOS 5 sürümü ile birlikte sunduğu cihaz üzerinden güncelleme (OTA) özelliği bir çok kişinin işini kolaylaştırıyor. (Bakınız :OTA Güncelleme Nedir ? )Artık iTunes’a ihtiyaç duymadan güncellemeleri cihaz üzerinden alabiliyoruz. Fakat bazı kullanıcılar (özellikle jailbreak bekleyenler) için güncelleme uyarıları rahatsız edici olabilir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır ?

1. iOS cihazınızdan Safari’yi açın.

2. Safari’nin adres satırına bu GitHub bağlantısını yapıştırın: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

3. Bir profil yüklemeniz istenecek. Adımları takip ederek profili yükleyin.

4. Cihazınızı yeniden başlatın.

5. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin ve yeni güncellemeleri kontrol edin. Cihazınız iOS’un hangi versiyonunda olursa olsun güncel olduğu uyarısını alacaksınız.

Bunun nedeni, yüklediğiniz profilin cihazınızı aslında tvOS beta programına kaydetmesidir. tvOS ile ilgili bir güncelleme olsa da cihazınız bu uyarıyı vermeyecektir.

iOS güncellemelerini tekrar almak istediğinizde profili silerek cihazı yeniden başlatmanız yeterli.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol