Mobil

iPhone’da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır ?

IOS 11 ile birlikte otomatik parlaklık ayarlarıda değişti. Bu yazımızda IOS 11 yüklü iPhone’da otomatik parlaklık nasıl kapatılır anlatacağız.

Ekran parlaklığını otomatik ayarda kullanmak, pil gücüne olumlu yönde etki etmektedir. Apple, iOS11 ile birlikte ekran parlaklığını varsayılan olarak “otomatik” şeklinde tanımlıyor.

Ekranın parlaklık ayarını kendi istedikleri gibi ayarlamak isteyen kullanıcılar, daha önceleri “Ekran ve Parlaklık” ayarlarından “Otomatik Parlaklık” seçeneğini kapalı durumuna getiriyorlardı. Artık kapatma tuşu iOS 11 ile beraber eski yerinde değil. Peki ekran parlaklığı seçeneği IOS 11’de kalktı mı?

Tabiiki Hayır. Kullanıcılar istedikleri takdirde ayarlar üzerinden küçük birkaç adım sayesinde otomatik ekran parlaklığını kolayca kapatabiliyor.

iPhone’da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır ?

iPhone otomatik ekran parlaklığını kapatmadan önce başlamadan önce aydınlatmayı minimum seviyede tutmanın cihazınızda gerçekleştireceğiniz işlemlere göre %50 oranında daha fazla açık kalma süresi sunabileceği unutmayın.

1 Öncelikli olarak cihaz üzerinden Ayarlar menüsü, Genel ve ardından Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın

2 Erişilebilirlik başlığı altında yer alan Ekran Kolaylıkları yolunu izlediğinizde Otomatik Parlaklık seçeneğini göreceksiniz. Bunu kapalı duruma getirin.

iPhone'da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da otomatik parlaklık ayarını kapatmak bu kadar basit.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!