Mobil

LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

Depolama alanı dolan LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ? LG telefonda önbellek nasıl silinir ?

Sizlere bu yazımızda LG telefonlarda hafızada boş yer açmak için bir takım yöntemler önereceğiz.

LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

Günümüzde akıllı telefonların depolama kapasiteleri artmış olsa da, yetersiz depolama alanı hala pek çok kullanıcı için sorun olmaya devam ediyor. Hafıza beklenmedik bir anda dolunca yeni fotoğraf çekmek, müzik listeleri oluşturmak ve dahasını yapmak imkansız hale geliyor.

1 – Haritalar Uygulamasındaki Önbelleğe Alınmış Verileri Silelim

Haritaları aktif olarak kullanıyor ve sıkça geziyorsanız şu adımları takip etmenizde fayda var:

Haritalar’a girerek sol üst köşedeki üç çizgiye basıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden Çevrımdışı alanlar kısmına giriyoruz. Burada kayıtlı bir alan varsa (Örneğin: İstanbul) ona basıyoruz. Karşımıza haritanın boyutu ve sil butonu çıkacak, bu butona basarak işlemi tamamlıyoruz.

LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

2 – İnternet üzerinden indirilen dosyaları silelim

Çoğumuz mutlaka internet üzerinden dosya indirip kaldırmayı unutuyor’dur. LG akıllı telefonların menüsünde İndirmeler uygulaması olduğundan bunları kaldırmak oldukça kolaydır. Bu uygulamaya kısaca göz atıp, gereksiz dosyaları silerek telefonunuza yer açabilirsiniz.

LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

3 – Oynamadığınız Oyunların Boşuna yer tutmasına gerek yok

Bir hevesle onlarca oyun indirip fakat çoğunu birkaç defa oynadığımız oyunlar yok değil. Bu uygulamaları kaldırmak çoğu zaman aklımıza gelmeyebilir. Ama bu oyunlar telefonunuzda ciddi alanlar kaplamaktadır. Menünüzü kontrol ederek oynamadığınız oyunları kontrol etmekte fayda var.

4 – Önbellek Verilerini Silmek

LG akıllı telefonlarınızı sıklıkla kullanarak önbellekte ciddi bir alan oluşturmuş olabiliriz. Fakat dert etmeye ve bunun için herhangi bir program kurmaya da gerek yok. Telefonunuzun Ayarlar kısmına girerek Depolama seçeneğine basıyoruz. Alt kısımdaki Önbellekteki veri seçeneğine basıyoruz ve karşımıza çıkan soruya “evet” cevabını vererek işlemimizi tamamlıyoruz.

LG Telefonlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

5 – Fotoğraf ve Videoları Silerekde hatırı sayılır yer kazancı sağlayabiliriz.

Gün geçtikçe LG akıllı telefonlarının kameralarının kalitesi artıyor. Kalite ile birlikte videolarımızın ve fotoğraflarımızın boyutları oldukça yüksek seviyelere çıkıyor. Bunlardan gereksiz olanları galerimize göz atarak temizleyebiliriz. Silmek sorun olacaksa bilgisayarınıza yedekleyebilir veya Google Drive gibi uygulamalar ile fotoğraflarınızı internet ortamında saklayabilirsiniz.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu