MAC’e Windows Kurmak

MAC'e Windows Kurmak

MAC’e Windows kurmak isteyenler için bu yazımızda bootcamp olmadan windows kurulumu nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

Apple’ın kendi yazılımı olan “Boot Camp Yardımcısı” Windows kurulumunda daha iyi sonuçlar veriyor ancak Boot Camp henüz tam olarak Windows 10 desteklemiyor. Bu nedenle bootcamp olmadan Windows kurulumu yapacağız.

MAC’e Windows Kurmak (Boot Camp Olmadan)

İlk olarak buraya tıklayarak 64 bit Windows 10 ISO dosyasını indirin.

Ücretsiz sanallaştırma yazılımı Oracle VM VirtualBox’ı buraya tıklayarak indirin.

Şimdi MAC’e Windows 10 kurma işlemine geçebiliririz.

1 VM WirtualBox ve Windows 10 ISO dosyasını masaüstüne taşıyın. Ardından VM WirtualBox’ın kurulumunu başlatın. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra VM WirtualBox sizi yönlendirmeye başlayacak.

2 VM WirtualBox ilk planda Windows 10’nun ISO dosyasına ihtiyaç duyacaktır. Masaüstünüzde yer alan Windows 10 ISO dosyasını uygulamaya göstererek kurulum aşamalarına geçebilirsiniz. SSD’niz üzerinde ne kadar alan ayırmak istediğiniz, ne kadar RAM miktarının Windows 10 için kullanılabilir olacağı gibi adımları tercihinize göre seçebilirsiniz. Bu düzenlemelerin Windows 10’u kurduktan sonra değiştiremeyeceğinizi belirtelim.

3 Kurulumun tamamlanmasının ardından OS X içinde VM WirtualBox’ın profesyonel penceresi açılacak ve artık Windows 10’nun çalıştığı sanal diskiniz üzerinden Windows 10 kurulumu yapılacak. Kurulumun tamamlanması ortalama 20 dakika sürmektedir. 20 dakika sonrasında Windows 10’u hiçbir engele takılmadan kullanabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol