PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program 1

PDF Dosylarını Açmak için gerekli Adobe Reader Alternatifi daha performanslı ve küçük boyutlu 4 programı sizler için derledik.

Bir bilgisayarda mutlaka bulunması gereken programlardan birisi de PDF Okuyuculardır. Portable Document Format yani bilinen kısa adıyla PDF, kullanıcıların herhangi bir kelime işlem yazılımına ihtiyaç duymaksızın belgelerini kolayca diğer kişilerle paylaşabilmesini sağlayan yaygın bir dosya formatıdır.

İnternette gezinirken ya da bilgisayarınızda PDF formatlı dosyaları açmak için bu programlara ihtiyacınız var. Şu an için muhtemelen sizin bilgisayarınızda da Adobe Reader bulumaktadır.

Adobe Reader en popüler PDF Okuyucuların başında gelsede çok fazla yer işgal etmekte, hantal bir yapıya sahip ve sık sık güvenlik açıkları gün yüzüne çıkmakta. Adobe Reader ile aynı işi yapabilen, daha düşük boyutlu ve hızlı pek çok alternatif mevcut.

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

1-Sumatra PDF

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

Hafif PDF okuyucular arasında en iyi opsiyon olan Sumatra PDF, yaklaşık 10 yıldır piyasada, ancak hala geliştirilmeye devam ediyor. Birçok avantajı var, bunlardan ilki 7 mb’lık boyutu. İkinci önemli özelliği ise sayfaları göz kırpma vaktinde açması. Üçüncü olarak ise gayet minimal bir yapıya sahip olması.

:: Sumatra PDF İndir

2-SlimPDF Reader

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

SlimPDF’de Sumatra PDF’e benzer özellikleri ile göz dolduruyor. Aynı amaç ve doğrultuda tasarlanmışlar. Kesinlikle SlimPDF’i de denemeli, ona göre karar vermelisiniz. 5 mb’a bile varmayan boyutuyla gayet az yer tutuyor, buna rağmen gayet etkili.

:: SlimPDF Reader İndir

3-PDF-XChange Viewer

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

PDF-XChange Viewer aslında artık geliştirilmiyor. Tüm özelliklerini artık PDF-XChange Editor devraldı. Yine de son versiyonu hafif PDF okuyucular arasında iyi bir konumda. Gayet kullanışlı bir uygulama, ancak güncelleme beklememeniz gerekiyor. 21 mb’lık boyutuyla saydığımız ilk iki PDF okuyucudan daha çok yer kaplıyor, ancak içinde bir çok özellik de barındırıyor; ekmeli görüntüleme, resimler için OCR, yorum ve not ekleme, şifre tanımlama gibi.

:: PDF-XChange Viewer İndir

4-MuPDF

PDF Dosylarını Açmak için Adobe Reader Alternatifi 4 Program

MuPDF o kadar hafif bir PDF görüntüleyici ki, grafik arayüzü bile yok! Komut satırını kullanarak “mupdf[buraya dosyanın yolu gelecek ]” yazarsanız açabiliyorsunuz. Bu programda navigasyon, tamamen klavye kısayolları ile yapılıyor. Transparanlık, not ekleme, şifreleme, arama ve benzeri birçok özellik mevcut. MuPDF yüksek çözünürlüklü PDF dosyalarında iyi bir performans sağlıyor.

:: MuPDF İndir

:: Google Dokümanlara Alternatif 5 Servis

:: Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif

:: Ücretli Yazılımların Ücretsiz Alternatifleri

:: 4 Pahalı Programın 4 Ücretsiz Alternatifi

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol