Samsung Galaxy E5 ve E7 Modellerine Reset Nasıl Atılır ?

Bu yazımızda akıllı telefonlar Samsung Galaxy E5 ve E7 Modellerine Reset Nasıl Atılır, Galaxy E5 ve E7 nasıl yeniden başlatılır anlatacağız.

Samsung son dönemde Galaxy serisi akıllı telefonların tasarımında değişikliğe giderek, bataryası çıkarılamayan modeller üretmeye başladı. Samsung Galaxy E5 ve E7 Modelleri çıkarılamayan bataryaya sahiptirler.

Bu tarz tasarımların çeşitli avantajları olduğu gibi dezavantajları da oluyor. Çıkarılabilir bataryası olan telefonlar, donduğunda veya bir problem olduğunda telefonun bataryasını çıkarıp takarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak Samsung Galaxy E5 ve E7 Modellerinde pil çıkarma söz konusu olmadığınında nasıl reset atacağız bahsedeceğiz.

Telefona reset atarak sıkışmış cihazın yeniden başlatabilir ve bu şekilde cihaza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy E5 ve E7 Modellerine Reset Nasıl Atılır ?

Bataryası çıkarılamayan, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonunuz donduğunda takılı kaldığında, size tepki vermediğinde uygulamanız gereken reset atma işlemi için standart bir yol bulunur.

Eğer telefon donmuş ve hiç bir işlemi algılamıyorsa, kilit ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın ve yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutun.

Samsung Galaxy E5 ve E7 Modellerine Reset Nasıl Atılır ?

Akıllı telefon yeniden başlayıp marka model bilgisini gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

Ancak yeniden başlatılma yapılmasına rağmen hâlâ akıllı telefonunuza erişim sağlayamıyorsanız, donanımsal bir sıkıntıdan şüphe edilmeli. Örneğin dokunmatik bozulmuş olabilir. Bu aşamada teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise başvurun!

Yukarıda anlattığımız yöntem Samsung Galaxy Alpha, A3, A5, A7, A8, E5, E7, S6, S6 Edge, S6 Edge+, S7, S7 Edge, Note 5 ve Yeni Galaxy A serisi(2016) gibi bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan tüm akıllı telefonlara uygulanabilir.

.:: Samsung Telefonlarda Ön Belleği ve Gereksiz Dosyaları Temizleme ::.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu