Nedir, Nasıl Yapılır

Smart olmayan TV internete nasıl bağlanır ?

Televizyonum Smart değil nasıl Smart’a dönüştürebilirim ? Televizyona kablolu yada kablosuz internet nasıl bağlanır ? Kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını Smart olmayan TV internete nasıl bağlanır yazımızda bulacaksınız.

Her şeyden önce Smart tv nedir ona bakalım…

Smart TV, internete bağlanabilen ve indirilen uygulamalar sayesinde televizyon deneyiminizi zenginleştiren bir teknolojidir.

Smart özelliklere sahip bir TV sahibiyseniz, TV’nizde bulunan uygulama marketleri aracılığıyla ücretsiz, ücretli ya da kiralama yöntemiyle her türlü sosyal medya, haber, finans, müzik, video ve eğlence uygulamasına televizyonunuz üzerinden erişebilirsiniz, aynı akıllı telefonlar gibi…

Bunun yanı sıra, standart bir televizyonda yapabileceğimiz her işlemi yapabildiğimiz Smart TV’lerde, ekstra bağlantılara da ulaşabiliriz. Farklı cihazlardan ekran yansıtma özelliği ve kablosuz bağlantıların sunulması gibi ayrıcalıklar akıllı televizyonlarda yer alan özelliklerden.

Gelelim Smart olmayan TV internete nasıl bağlanır asıl konumuza….

Smart olmayan TV internete nasıl bağlanır ?

Smart TV özelliği olmayan bir TV’yi Smart TV’ye dönüştürmenin bir çok yolu var. Aşağıda size bu yöntemleri sıralıyoruz. Seçmek size kalmış. Bu seyede interneti olmayan TV’nizi internete kavuşturabilirsiniz.

Android TV Box

Android TV Box

Smart olmayan tv yi Smart tv ye dönüştürmenin en kolay yolu bir Android TV box yada Apple TV kullanmaktır. Bu cihazları kullanabilmeniz için TV’nizde bir HDMI girişi ve USB girişi olması yeterlidir.

TV’yi Smart TV’ye dönüştüren cihazların bir çok çeşitleri bulunmaktadır.Ortalama fiyatları ise 200-800 TL arasında değişmektedir. En düşük donanımda aldığınız bir cihaz, size tatmin olmayacak bir kullanım sağlayabilir.Alacağınız cihaz kaç GHZ hızında,kaç çekirdekli bir işlemcisi var, Kaç GB RAM var v.s. bunların yüksek olması sizin işinize gelecektir.

Android TV Box ile televizyona kablolu yada kablosuz internet bağlayabilir, online müzik film seyredebilir uygulama indirebilirsiniz. Yani kısaca akıllı telefonda yaptığınız her şeyi Smart olmayan tv yi smart tv ye dönüştürmekte kullanacağınız Android TV Box ile yapabilirsiniz.

Google Chromecast

Google Chromecast

Android TV Box’ların yanı sıra Google’ın ürünü olan Chromecast’ide kullanabilirsiniz.

Google Chromecast, HDMI portu üzerinden görüntü aktarımını sağlıyor. Gücünü ise herhangi bir USB bağlantısı üzerinden alabilmekte. HD TV’lere HDMI portu üzerinden bağlanan cihaz, televizyon açıldığı anda göreve hazır hale geliyor. Sonrasındaysa aynı yerel ağ içersinde bulunan bilgisayarlar ile Android veya iOS sürümüne sahip mobil cihazlardan WiFi aracılığı ile kontrol edilebiliyor.

Buradaki yazımızdan Chromecast nedir, nasıl kullanılır  ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz..

Apple TV

Apple TV

Apple TV sayesinde iPhone yada iPad kullanıyorsanız televizyonunuzu yeni teknoloji Smart Tv ile değiştirmeye gerek kalmadan TV’nize Smart TV özellikleri kazandırabilirsiniz.

Apple TV içeriklerini internetten alarak TV’nizde görüntüleyen gerçek zamanlı medya oynatıcısıdır. Apple TV, Apple’ın geliştirdiği tvOS işletim sistemi ile çalışan ve neredeyse avuç içine sığan bir cihazdır. Bu cihazla televizyonunuz internete bağlanıyor, dolayısıyla da televizyonunuz ile iletişim kurmanız sağlanıyor.

Apple TV iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac’inizdeki içerikleri AirPlay ve Ev Paylaşımı ile kablosuz olarak HD televizyonunuzda oynatmanızı sağlamanın yanı sıra iTunes Store’dan müzik ve film satın alarak veya kiralayarak televizyonunuzda izlemenize de olanak sağlar.

Daha fazla bilgi için Apple TV nedir, nasıl kullanılır yazımıza bakabilirsiniz.

Smart olmayan TV internete nasıl bağlanır yazımızda smart olmayan bir TV nasıl smart’a dönüştürülür, Televizyon kablolu yada kablosuz internet nasıl bağlanır açıklamaya çalıştık.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol