Spotify Çalma Listelerini Youtube’a Aktarma

Spotify Çalma Listelerini Youtube'a Aktarma

Eğer Spotify kullanıyorsanız ve listelerinizi kaybetmeden Youtube’a geçmek istiyorsanız Spotify çalma listelerini Youtube’a aktarma yazımızda Spotify listesini nasıl Youtube Music’e aktaracağınızı anlatacağız.

Popüler müzik platformu Spotify kuşkusuz içerikleri, playlistleri ile kullanıcılarına inanılmaz müzik deneyimi sunan özellikleri ile müzikseverlerin baştacı konumununda. Spotify alternatifi bir çok uygulama mevcut şimdi bunların arasına Youtube Music‘de eklendi.

Youtube Premium’un Türkiye’de kullanıma sunulmasıyla beraber Youtube Music evrenide ülkemizdeki kullanıcılara açılmış oldu. Youtube Music hakkında bilgilere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Spotify’tan YouTube Music’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız ve Spotify’da bulunan playlistlerinizi aynı şekilde Youtube Music’e aktarmanız mümkün!

Playlist Buddy ile Spotify Çalma Listelerini Youtube’a Aktarma

Spotify Çalma Listelerini Youtube'a Aktarma

Playlist Buddy ile Spotify listelerini YouTube’a aktarmak inanılmaz basit.

Çalma listelerini oldukça hızlı bir şekilde aktarıyor ancak listeleri tek tek transfer edebiliyorsunuz ve çalma listelerinde en fazla 300 parça oluyor. Siteye Spotify hesabınızla giriş yaptıktan sonra tüm Spotify çalma listeleriniz karşınıza çıkıyor. Aktarmak istediğiniz çalma listelerini seçiyor ve YouTube Music’e bağlı hesabınızla giriş yapıp Convert Playlist to YouTube’a tıklıyorsunuz.

Playlist Buddy’i çalma listelerinizi CSV dosyasına dönüştürmek (çevirmek) için de kullanabilirsiniz.

PlaylistConverter ile Spotify Çalma Listelerini Youtube’a Aktarma

Spotify Çalma Listelerini Youtube'a Aktarma

Çalma listelerinizde 300’den fazla parça varsa Playlist Buddy yerine bunu kullanmalısınız. PlaylistConverter ile de çalma listelerinizi tek tek aktarıyorsunuz ancak bir sınırlama bulunmuyor.

Başlamak için Spotify sekmesine tıklıyorsunuz, hesabınıza bağlanıyorsunuz. Açılır menüden çalma listelerinizi alıp görüntülenmesini bekliyorsunuz. Ardından Convert to YouTube’a tıklıyorsunuz. Yeni çalma listesi ismi girme şansınız var, ardından YouTube hesabınıza giriş yapıyorsunuz. PlaylistConverter, çevirme işlemini başlatıyor. Son olarak Now export to your YouTube account’a tıklıyorsunuz.

TuneMyMusic ile Spotify Çalma Listelerini Youtube’a Aktarma

Spotify Çalma Listelerini Youtube'a Aktarma

Spotify çalma listelerinizi tek tek değil de toplu olarak aktarmak isterseniz, TuneMyMusic’i kullanmalısınız. Tamamen ücretsiz olan servis, Spotify çalma listelerinizi toplu şekilde ve kolayca YouTube Music’e aktarmanızı sağlıyor.

Kaynak olarak (Source) Spotify’ı seçiyorsunuz ve ardından Spotify çalma listesi linkini yapıştırıyorsunuz veya Load from Spotify’a tıklayarak birden fazla çalma listesi seçiyorsunuz. Hedef olarak (Destination) YouTube’u seçiyorsunuz ve Start Moving My Music’e tıklıyorsunuz.

Soundiiz ile Spotify Çalma Listelerini Youtube’a Aktarma

Spotify Çalma Listelerini Youtube'a Aktarma

Çalma listeleri, albümler, sanatçılar, parçalar kısaca tüm müzik verilerini platformlar arası aktarabilmesiyle öne çıkan Soundiiz, Spotify müziklerinizi Youtube Music’e aktarmak için kullanabileceğiniz bir diğer servis.

Web uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Playlists sekmesine tıklayıp Spotify hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Taşımak istediğiniz Spotify çalma listelerini seçiyor ve üst araç çubuğunda Convert tools’a tıklıyorsunuz. Hedef (Destination) olarak YouTube Music’i seçip hesabınıza bağlandığınızda aktarma işlemi başlıyor.

 

] }

1 Yorum

Süleyman  -  9 Aralık 2019 / 20:46

tam isabet tşkrler.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol