Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Bu yazımızda Spotify hesabını kapatmak istiyorum ne yapmam gerekir diyenler için Spotify hesabı nasıl silinir anlatacağız.

Spotify İsveçli bir müzik veri akışı servisi olup, aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir.

Eğer Spotify üyeliğini sonlandırmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle Spotify hesabınızı silerken şunları aklınızda blundurun;

1 Silinen hesap bir daha geri alınamaz. 2 Silinen hesapta bulunan listeler, arkadaşlar, kullanıcı adı gibi tüm veriler geri dönüşümsüz olarak silinir. 3 Spotify hesabını silmek ve kapatmak aynı şeylerdir, Spotify’da hesabı bir süreliğine kapatmak diye bir şey yoktur.

Spotify hesabınızı silmeye kesin olarak karar verdiyseniz aşağıdaki anlatıma gözatabilirsiniz.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

Spotify hesabınızı tamamen silmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

Spotify hesap silme linkihttps://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresine gidin ve “İletişim Formu” linkine tıklayın.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Çıkan sekmeler arasından “Hesabı” seçin ve devam edin.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Daha sonra “Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklayın.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Buradan “Seni özledik” bölümündeki “HESABI KAPAT” butonuna tıklayın ve devam edin.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Son olarak sizden kapatmayla ilgili bilgi isteyen bölümü doldurun veya boş bırakarak Soru Gönder butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir

Bu adımdan sonra hesabınızın kapatılmasını onaylamanız için birkaç gün içinde bir mail alacaksınız. “Hesap – Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” başlıklı bir mail. Bu mailin spam (gereksiz) klasörüne düşme ihtimali bulunduğunu unutmayın.

E-postanıza gelen linke tıkladıktan sonra hesabınız kapanmış olacak. Vazgeçme ihtimalinize karşı Spotify 7 günlük süre tanıyor. Yani eğer 7 gün içinde Spotify hesabını silmeden vazgeçerseniz normal bir şekilde hesabınıza giriş yaparak Spotify hesabını silme işlemini iptal etmiş olursunuz.

Dikkat! Spotify, aynı kullanıcı adıyla tekrar hesap açılmasına izin vermiyor. Yani hesabınızı kapattıktan sonra aynı kullanıcı adını kullanarak yeni hesap açamazsınız.

Buraya tıklayarak Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol