En iyi Tarihi Diziler

The Terror

Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

IMDB : 8.1

Oyuncular : Jared Harris, Tobias Menzies, Paul Ready

Kraliyet Donanması görevlilerinin tehlikeli bir görev için çıktıkları yolculuğu ele alan dizide başrolleri Mad Men ve The Crown serilerinden tanıdığımız Jared Harris ile Outlander’ın yıldızı Tobias Menzies paylaşıyor.

Gerilim dolu dizi, Dan Simmons’ın kaleme aldığı, 2007’de basılan The Terror adlı çok satan kitaptan ekrana uyarlanıyor.

The Terror’ün konusu yaşanmış trajik bir hikayeye dayanıyor. 1845 yılında Sir John Franklin komutasında Arktik’i geçmeye çalışırken kaybolan kraliyet donanmasına ait HMS (Her Majesty’s Ship) Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisinin mürettebatının inanılmaz yaşam mücadelesi konu ediliyor. Dizinin başlarında sizlerin de fark edeceği gibi mürettebatın üst kısmı bu görevin çok tehlikeli olduğunun farkındadırlar. Ama bu tehlikeyi gerçekten ciddiye alan tek isim Kaptan Francis Crozier’dir.

Özellikle gemilerin komutasındaki Kaptan Sir John Franklin çok tecrübeli olmasına rağmen sanki bu görev çocuk oyuncağıymış gibi davranır. Hatta Crozier’ın uyarılarını, onunla olan geçmişini ve egosunu ön planda tutarak hafife alır.

Gemilerin etrafını sonsuz beyazlık sarmaya başlayınca, tehlikenin boyutları kafalarına yavaşça dank etmeye başlar fakat iş işten geçmiştir. Erzak sıkıntısı, dondurucu soğuk tüm mürettebatı kara kara düşündürmektedir. Ama kalın buz tabakalarının arasında onları bekleyen başka bir tehlike daha olduğunu geç olmadan öğreneceklerdir.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu