En iyi Tarihi Diziler

Victoria

Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

IMDB : 8.2

Oyuncular : Jenna Coleman, Adrian Schiller, Nell Hudson

Dönem dizisi isminden de anlaşıldığı üzere Victoria’yı ve çevresini merkezine alan bir yapım. Dizi, 18 yaşında tahta çıkan ve tarihe damgasını vurmayı ihmal etmeyen Kraliçe Victoria’nın hikâyesini anlatıyor. 19. yüzyılda 63 yıl yedi aylık bir süreyle hükümdarlık süren Victoria’nın, çocukluğunu geride bırakarak amcası IV. William’ın ölümü üzerine, 20 Haziran 1837 tarihinde tahta çıkmasıyla başlıyor.

Dizi, IV. William’ın ölümünden sonra henüz 18 yaşında bulunan Victoria’nın tahta çıkması ile birlikte hikayesine başlamıştır. Kraliçe en başta yaşının da vermiş olduğu tecrübe eksikliği nedeniyle bazı hatalar yapar. Fakat kraliçe, ilk başta o dönemin başbakanı olan Lord Melbourne’un danışmanlığı ile yönetimi idare etmeye karar verir.

Lord ile kraliçenin arasındaki samimiyet bazı dedikoduları da beraberinde getirir. Sonrasında kraliçenin kuzeni Prens Albert ortaya çıkar ve ikili arasında büyük ve tutkulu bir aşk oluşur.

Victoria yapımcıları arasında Rebecca Eaton (Sherlock), Paul Frift (The X Files, Aliens) ve Daisy Goodwin gibi başarılı isimler bulunmakta. Dizinin yaratıcılığını da üstlenmiş olan Daisy Goodwin, aynı zamanda A.N. Wilson ile birlikte dizinin senaristliğini de yapmakta.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu