En iyi Tarihi Diziler

Poldark

Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

IMDB : 8.4

Oyuncular : Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing

BBC One ekranlarının 2015 yılında yayınlamış olduğu en başarılı dizilerden bir tanesi Poldark’ın 1. sezon’da 8 bölüm yer almaktadır. Çekimlerinin İngiltere’de yapıldığı dizi “Mammoth Screen ” stüdyoları tarafından hazırlanmaktadır. Tarih, savaş ve drama kategorisinde yer alın yapımın her bir bölümü yaklaşık olarak altmış dakikadan oluşur.

Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda mücadele vermek için sevdiği kadını ardında bırakıp orduya katılan Ross Poldark, üç yıl sonra evine döndüğünde geride kalan hayatı artık eskisi gibi değildir.

Yokluğunda babası ölmüş, ailesinin evi harabeye dönmüş, sevgilisiyse ondan ümidini kesip kuzeniyle nişanlanmıştır. Hayal kırıklığı yaşayan Poldark’ın önünde iki seçenek vardır: Ya eski serseri hayatının gölgesinden çıkıp zorluklarla savaşacak ya da yaşadığı toprakları terk edip kendine yeni bir yaşam kuracaktır.

Bir yandan aşk acısı çeken, diğer yandan hayatın zorluklarıyla boğuşan Poldark’ın dünyası, bir kavgadan kurtarıp evine hizmetçi olarak aldığı neşeli ve delidolu Demelza sayesinde tümüyle değişecektir.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu