En iyi Tarihi Diziler

The Last Kingdom

Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

IMDB : 8.3

Oyuncular : Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Ian Hart

The Last Kingdom, Bernard Cornwell’ in The Saxon Stories romanından uyarlanan, ilk sezonu 2015 yılında yayınlanan İngiltere tarihindeki gerçek kişileri kurgulanmış olaylarla harmanlayan bir krallık hikayesidir. 1. Sezon, BBC America ve BBC Two’ da 8 bölüm yayınlandı. 2017 yılındaki 2. Sezonu da dahil toplam 16 bölüm ile izleyici karşısına çıkmıştır.

9. yüzyıl içerisinde İngiltere adı verilen bölgede birçok krallık bulunmaktadır. Bu krallıklar birbirinden bağımsız hareket ettikleri için bölge parçalanmış bir konumdadır. Vikingler, bölgenin bu durumundan yararlanarak İngiltere’yi işgal etmektedir.

Son olarak bir Sakson olan Lord Uhtred’in bölgesini ele geçirmek isterler. Yaşanan savaş sonucunda Vikingler kazanır ve Lord Uhtred’in oğlu olan küçük Uhtred’i esir alırlar. Ragnar tarafından esir alınan Uhtred zamanla bir Viking gibi yetiştirilir. Kendi hakkı olan tahta ise amcası geçmiştir. Amcası tarafından satın alınmak istenir; fakat Viking Lordu Ragnar genç Uthred’i teslim etmez.

Zaman içinde Uthred büyür ve bir savaşçı haline gelir. Ragnar’a karşı yapılan saldırıdan sevgili Brida’yla birlikte sağ olarak kurtulur. Ayrıca Ragnar’ın oğlu Genç Ragnar da hayattadır. Uthred’in artık bir tercih yapması gerekecektir. İki ülke arasından birini seçmek zorundadır. Vikingler mi yoksa Saksonlar mı?

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu