En iyi Tarihi Diziler

Marco Polo

Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

IMDB : 8.1

Oyuncular : Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi.

Tarih boyunca bir gezgin olarak bilinen Marco Polo ‘nun hayatını anlatan tarihi bir konuları ele alan bir dizi konusu işlenmiştir.

İtalya’da doğmuş ve hayatına devam eden Polo’nun en büyük hayali dünyayı gezmekti küçük yaşlarda annesini kaybeden Polo’nun babası ise ipek yolu üzerinde ticaret yapıyordur uzun yıllar boyunca ülkesine ve ailesine dönmeyen babası bir gün Marco Polonun amcası ile ülkeye gelirler ve tekrar ticaret için yola çıkacaklarını söylerler Polo hayallerini gerçekleştirmek için babası ile bu ticaret kervanında yer almak istediğini söyler ancak babası buna olumlu bakmaz.

Marco Polo ise bu yolculuğa çıkma konusunda oldukça kararlıdır ve bu zorlu yolda babasının peşinden gider yolda bir çok zorlayıcı etkenle karşılaşırlar ve görevleri dönemin en güçlü imparatorluğu olan Moğol Krallığına hristiyan rahipleri götürmektir.

Moğol topraklarına gidene kadar yaşadıkları zorlu engeller karşısında rahipler hayatta kalmayı başaramazlar ve kralın huzuruna elleri boş çıkmak zorunda kalırlar , kral duruma çok kızmıştır ve bu tüccarları öldürcekken Marco Polonun babası krala oğlunu danışman olarak orda bırakmayı çok zeki olduğunu söyler.

Kral ise Marco Polo’nun konuşmalarından etkilenmiştir teklifi kabul eder ve Polonun gerçek macerası o anda başlar.

2014 yılında Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan Marco Polo dizisinin her bir bölümü ortalama 55 dakika sürmektedir.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu