Akıllı Telefon

Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu oluşması

Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu oluşması halinde telefonunuz şarjdayken dokunmatik ekran kendi kendine işlemler yapabilmektedir. Bazı telefonlarda meydana gelen dokunmatik ekran sorununun nedenlerine ve çözüm yollarına değineceğiz.

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor yada şarjdayken dokunmatik çalışmıyor, ekran dokumatiği kontrolden çıkıyor ve kendi kendine uyuglama açıyorsa öncelikle sorunun asıl nedenlerini bulmak ve buna göre çözümler üretmek gerekir.

Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu oluşması

Telefon şarja takınca donuyor, şarja takınca dokunmatik bozuluyor gibi sorunların asıl nedeni orjinal olmayan şarj aleti yada orjinal olmayan şarj kablosudur.

Cihazlarda orjinal şarj aletinin kullanılmaması ciddi sorunlarıda beraberinde getirmektedir. Bu yan sanayi bataryalar telefona zamanla düzeltilemez hasarlar vermekte ve pil ömrünü ciddi oranda düşürmektedir.

Telefona gelecek akımı düzgün sağlayamayan sahte şarj adaptör yada kabloları dokunmatik ekran başta olmak üzere telefonda bir çok sıkıntıya neden olurlar.

Yan sanayi şarj cihazı kullanılması nedeniyle ortaya çıkan sorunlar garanti kapsamında değildir.

Sahte şarj aleti kolay bir şekilde anlalışabilir. (Bakınız : Sahte iPhone Şarjı Nasıl Anlaşılır ?Şarj Cihazlarının Orijinal mi Sahte mi Olduklarını Nasıl Anlarız? )

Bu arada eğer telefonun kullanım yerinde çok fazla elektronik eşya olmasıda manyetik alan oluşması nedeniyle telefon dokunmatiğinin istemsiz hareketler yapmasına neden olur.

Telefon şarjda iken dokunmatik sorunu oluşması durumunda cihazınızı hemen bir teknik servise göstermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol