1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Whatsapp Business Nedir ?

Whatsapp Business Nedir ?

whatsapp business indir

WhatsApp’ın işletmeler için geliştirdiği Whatsapp Business nedir, normal WhatsApp’tan ne farkı var konumuzda değineceğiz.

Whatsapp Business Nedir ?

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android uygulamasıdır. WhatsApp Business, mesajları otomatik hale getirmek, sıralamak ve hızla yanıt vermek için araçlar sağlayarak müşteriyle haberleşmeyi kolaylaştırır.

Aynı zamanda WhatsApp Messenger gibi görünmesi ve çalışması için tasarlanmıştır. Mesaj göndermekten fotoğraf göndermeye kadar, yapmaya alıştığınız her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz.

Şirket ya da herhangi bir firma sahibi WhatsApp Business’a geçerek hem özel hesabını hem de iş hesabını iki ayrı cihaza gerek duymadan rahatlıkla kullanabiilir ve isterse birden çok cihazda uygulama kullanılabilir.

WhatsApp Business’ı normal uygulamadan ayıran bir diğer özellik ise sabit numaralarla hesap oluşturulabilmesi. Bu özellik sayesinde şirketler, müşterileriyle daha kolay bir iletişim içerisine girebilecek.

WhatsApp Business’ın bir diğer özelliği işletmelerin web site bilgilerini, e-posta ve işletme adreslerini müşterilerle paylaşabilmesine olanak vermesidir.

WhatsApp Business ile gelen diğer bir önemli özellik ise otomatik cevaplama özelliği istatiksel verilere ulaşabilme özelliği. Firma yetkilisinin dışarıda olduğu, mesainin bittiği ya da cevap veremez durumda olduğu zamanlarda müşteriden gelen mesajlara otomatik şablon bir mesaj gönderilebiliyor. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümünden Away Message kısmına şablon mesajı yazmak ve bu mesajın gönderileceği saatleri yazmak yeterli.

Whatsapp Business’i aşağıdaki PlayStore linkinden indirebilirsiniz.

WhatsApp Business
Price: Free

Bir işletme değilseniz, bu ayrı uygulamayı indirmenize gerek yoktur. WhatsApp Messenger hesabınızı arkadaşlarınız, aileniz ve işletmelerle konuşmak için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap