WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

Günümüzde mobil cihazların en yüksek kullanım oranına sahip anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp‘tan bir çoğumuz günlük hayatımızda faydalanıyoruz. Bu anlık mesajlaşma yazılımı bize sesli ve yazılı iletişim kurma imkanının yanında bir takım kullanışlı ek özellikler de sunuyor. WhatsApp’ın dikkat çeken ek özelliklerinden biri de WhatsApp duvar kağıdı değiştirme özelliği.

WhatsApp duvar kağıdı değiştirme özelliği temel olarak WhatsApp görüşmelerimizin arka planlarını çok daha kişisel hale getirmemize imkan tanıyor. WhatsApp içerisindeki ayarlardan erişebileceğiniz bı özellik sayesinde dilerseniz galerinizden, dilerseniz WhatsApp tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan WhatsApp Wallpaper uygulaması içerisindeki WhatsApp duvar kağıtları arasından bir fotoğrafı seçerek arka planınız yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda da bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

1 – Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ekranda sağ üst bölümde bulunan menü tuşuna dokunun ve “Ayarlar” bölümüne girin.

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

2 – “Ayarlar” bölümünden “Sohbet Ayarları” bölümüne girin.

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

3 – “Sohbet Ayarları” bölümünden “Duvar Kağıdı” bölümüne girin.

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

4 – “Duvar Kağıdı” bölümüne dokunduğunuz zaman karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bunlar;

  • Dökümanlar
  • WhatsApp
  • Varsayılan
  • Duvar Kağıdı Yok

Eğer galerinizdeki resimlerden kullanmak istiyorsanız “Dökümanlar” bölümüne girin. Eğer WhatsApp Wallpaper uygulamasındaki hazır duvar kağıtlarından kullanmak istiyorsanız “WhatsApp” bölümüne giriyorsunuz. Vazgeçmek için “Varsayılan” bölümüne girin. Eğer arka plandaki duvar kağıdını tamamen kaldırmak istiyorsanız “Duvar Kağıdı Yok” seçeneğini seçin.

WhatsApp’ta Ekran Kilidini Açmadan Mesaj Cevaplama

Yorum Yap

Yorum Yap