WhatsApp’ta Kişiye Özel Ses ve Bildirim Ayarlaması Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta Kişiye Özel Ses ve Bildirim Nasıl Ayarlanır

Android cep telefonlarında olmazsa olmaz uygulamalar listesi yapılsa artık WhatsApp liderliğe oynar diye düşünüyorum. Android telefon sahibi olan hemen hemen herkesin kendisine ait bir WhatsApp hesabı bulunmakta. WhatsApp en son yaptığı Materyal dizayn ile göze hitap etmeyi de başarmıştı.

Yeni özelliklerine özellikle Facebook’un satın almasından sonra daha da arttıran WhatsApp, şimdi de kişiye özel bildirim sesi özelliği ile geliyor. WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nedir diye soracak olursanız hemen cevaplama çalışalım. WhatsApp hesabımızda sevgilimiz, arkadaşımız veya akrabalarımız yer alabiliyor. Çok yorgunsunuz ve yatıyorsunuz ancak WhatsApp’dan mesaj bildirim sesi geldi. ” Ohooo kim kalkıp bakacak şimdi “ diyebiliriz. Ancak unuttuğunuz bir şey var. Eğer sevgiliniz ise bu lafı unutun. İşte tam bu anda bu yeni özellik sizin çok işinize yarayacak. WhatsApp Kişiye özel mesaj sesi atama özelliğini kullanarak iPhone ve Android telefonlarınızda istediğiniz kişiye istediğiniz farklı bildirim tonlarını atayabilirsiniz. Bu sayede sadece sevgilinize özel bildirim sesi ile bu durumu kolayca pratiğe dökebilirsiniz.

WhatsApp Kişisel Özel Bildirim Sesi nasıl yapılır ?

Kime özel bildirim yapmak istiyorsanız o kişiyle olan mesaj kısmınıza giriniz. Ardından sağ üstte yer alan 3 noktaya tıklayınız.

whatsapp-bildirim-1

Bu 3 noktaya tıkladıktan sonra açılan pencereden ” Kişiyi Görüntüle “ seçeneğine basınız.

whatsapp-bildirim-2

Ardından açılan kişi profilinden ” Bildirimler” kısmından ” Özel bildirimler “ seçeneğine tıklayınız.

whatsapp-bildirim-3

” Özel bildirimleri kullan “ seçeneğine tik atarsanız aşağıda ki seçenekler aktif olacak ve dilediğiniz işlemi yapabileceksiniz.

whatsapp-bildirim-4

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu