1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Windows 10 Rahatsız edici bildirimleri kapatma

Windows 10 Rahatsız edici bildirimleri kapatma

Windows 10 rahatsız edici bildirimleri kapatma işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Windows 10 Rahatsız edici bildirimleri kapatma

Windows 10’da bulunan uygulama ve sistem bildirimleri bazen rahatsız edici olabiliyor. Windows 10 rahatsız edici bildirimleri kapatma işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Windows işletim sisteminde yerleşik bir özellik olan Bildirim Alanı, tüm güvenlik, bakım ve diğer uygulamaların bildirimlerini gösteriyor. Çok kullanışlı bir özellik olsada Windows 10 üzerinde çıkan uygulama ve sistem bildirimleri sizi rahatsız edebilir.

Bu bildirimleri görmek istemiyorsanız yapılması gerekenler çok basit.

Windows 10 Rahatsız edici bildirimleri kapatma

  • Ayarlar > Sistem > Bildirimler ve eylemler yolunu izleyin.
  • Burada kapatabileceğiniz beş adet bildirim göreceksiniz. İsteğinize bağlı tüm bildirimleri kapatabilir ya da gördüğünüz gibi ipuçları, öneriler gibi fazla önemli olmayanları devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 10 Rahatsız edici bildirimleri kapatma

Yukarıdaki seçenekler, yalnızca geleneksel Windows bildirim yöntemini kullanan uygulamalar için çalışır. Özel bildirim balonlarına sahip olan uygulamalar, siz onları kapatmaz veya söz konusu uygulamalar içindeki bildirimleri devre dışı bırakmazsanız kendi bildirimlerini göstermeye devam ede

Eğer bildirimlerin gelmesini istiyor, fakat sayısını görmek istemiyorsanız yine aynı şekilde sağ alt köşede bulunan “Tüm ayarlar” kısmına gelmelisiniz. Bu bölüme geldikten sonra sağ tık yaparak “Yeni bildirim sayısını gösterme” diyerek bildirimler geldiği zaman sayılarını gizleyebilirsiniz.

Birbirinden güzel Windows 10 duvar kağıtları sayesinde bilgisayarınıza bambaşka bir hava vererek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap