Nedir, Nasıl Yapılır

Word Dosyası Boyutunu Küçültme Nasıl Yapılır ?

Word dosyası boyutunu küçültme işlemi ile üzerinde bol miktarda görsel bulunan bir Word çalışma belgesini kolayca mail atabilecek boyutlarda küçülterek getirerek gönderebilirsiniz.

Hazırladığımız Word dökümanlarını (sunum, teklif gibi) resimler ekleyerek zenginleştirebiliyoruz. Çeşitli görseller ekleyerek oldukça büyük boyuta oluşan bir Word çalışma dosyasını mail ile gondermeye çalışırken dosya boyutundan kaynaklanan problemi hepimiz mutlaka yaşamışızdır. E-posta ile dosya gönderirken veya alırken dosya boyutunda sınırınız olabilir veya disk alanınızda yeterli boş alan olmayabilir.

Örneğin Word’de hazırlamış olduğunuz 100 sayfalık  ve bol görseli olan bir dökümanı mail ile gondermek bir hayli zor olabilir.

Büyük boyutlu Word dosyasını küçültmek için herhangi bir program yada uygulama kullanmanıza gerek yok.

Word Dosyası Boyutunu Küçültme

Öncelikle, boyutu küçültülecek Word dosyasını açıyoruz. Dosyada yer alan bir görsele tıkladıktan sonra üstteki menüde beliren Biçim butonuna tıklayın. Bu kısımda Resimleri Sıkıştır seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

word dosyası boyut küçültme

Karşımıza gelen bu pencerede Yalnızca Bu Resme Uygula ve Resimlerin Kırpılan Kısımlarını Sil seçeneklerinin yanındaki işareti kaldırıyoruz. Bunun ardından, alt kısımdaki Çözünürlük listesinden E-posta seçeneğini seçtikten sonra Tamam butonuna tıklayarak dosyamızı kaydedebiliriz.

word dosyası boyut küçültme

Çözünürlük listesinden yapacağınız ayarlamaları ihtiyacınıza yönelik olarak değiştirebilirsiniz.

Word dosyası boyut küçültme işlemi bu kadar basit!

Program kullanmak isteyenler Word dosyası küçültme programı olarak FileOptimizer’i kullanabilirler.

FileOptimizer programı ile dosyalarınızı yeniden sıkıştırma işlemine tabi tutarak boyutlarını küçültebilir ve dosyalarınızı başkalarına çok daha hızlı şekilde aktarabilirsiniz.

Yazılımın desteklediği dosya biçimleri arasında; AIR, APK, APNG APPX, CBZ, DOCX, GIF, GZ, EPUB, ICO, JAR, JPEG, MNG, MPP, PNG, PPTX, PDF, PUB, SWF, TIF, VSD, XAP, XLSX ve ZIP yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol