1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Yandex’in bulut depolama hizmeti Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır anlatacağız.

Yandex Bulut Depolama servisi olan Yandex Disk, üye olan herkese 10 GB bedava depolama alanı sunmaktadır.Yandex disk’e atılan tüm dosyalarınızı sizin belirleyeceğiniz kullanıcılar ile mail üzerinden sorunsuz bir şekilde paylaşımını sağlayabilirsiniz.

Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle Drive’da olduğu gibi dosyanızı Yandex Disk’e yüklemelisiniz. Dosya yükleme olayı Drive’daki gibi oluyor. İster internet tarayıcınızda açık olan Yandex Disk’e atın, ister internet tarayıcınızdan açıp yükle deyin, ister Yandex Disk masa üstü uygulamasından yükleyin fark etmez.

Yüklediğiniz dosyayı tarayıcıdan Yandex Disk’e girip bulun. Üzerine bir defa tıklayın. Üzerine bir defa tıkladığınız zaman sağ köşede işlem penceresi çıkacaktır. O pencerede bağlantıyı paylaş seçeneğini altında yer alan kapat seçeneğine tıklayıp açacaksınız.Yandex Disk ile Dosya Depolama ve Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Kapat yazan yerde aç yazdığı zaman aç yazan yerin hemen sağında bir bağlantı belirecektir. Bu bağlantıyı nerede paylaşırsanız bağlantıya sahip olan herkes paylaştığınız dosyayı indirebilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap