Zeppelin Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zeppelin Uygulaması Nasıl Kullanılır

Zeppelin, yani balon simgesinden tanıdığımız Tweak, Jailbreak yapılmış olan cihazlarda standart Operatör ismi yazan yerde değişiklikler yapıp, oraya operatör adından başka isimler yazmamıza ve hatta logolar eklememize yardımcı olan uygulamadır. iOS işletim sistemine sahip cihazınızda Zeppelin uygulamasını kullanmanız için elbette cihazınızın JB işleminden geçmiş olması gerekiyor (Yakın zamanda yeni bir JB konusu yayınlayacağım.)

Cihazınızın zaten JB’li olduğunu varsayarak anlatmaya başlayalım o zaman. Öncelikle Cydia içerisine giriş yapıp Zeppelin yazarak tweak’i buluyoruz. Ardından da Tweak’i kurup “SpringBoard’ı Yeniden Başlat” Seçeneğine tıklayarak cihazımızın arayüzünün yeniden yüklenmesini bekliyoruz. Cihazımızın arayüzü tekrardan geldiğinde Ayarlar menüsüne hemen ardından da Zeppelin‘e giriş yapıyoruz.

Cihazınızın Operator logosu yerine herhangi bir isim yazmak istiyorsanız sağ üst köşede yer alan “Carrier Text” seçeneğine tıklıyor ve dilediğiniz ismi yazıyorsunuz.  Hemen ardından işlemi onaylayarak çıkış yapıyorsunuz. Eğer logo seçimi yapmak istiyorsanız, Theme seçeneğinden istediğiniz bir logoyu seçip geri geldikten sonra Enabled seçeneğini aktif hale getiriyorsunuz.

Artık cihazımızda Zeppelin nasıl kullanılır biliyoruz peki, şimdi cihazımız için nasıl daha farklı Zeppelin logosu buluruz bir de ondan bahsedelim. Cihazınıza daha farklı Zeppelin logosu yüklemek istiyorsanız Cydia içerisinde bulunan ücretsiz paketlere ulaşmanız ve bu paketleri yüklemeniz gerekir.

Bu işlem için öncelikle Cydia‘a giriş yapın daha sonra da arama haznesine gelerek “Zeppelin” yazın şimdi aşağıda yer almakta olan Logo Packs etiketine sahip olan paketleri yükleyebilir ve hemen ardından Zeppelin’in Theme kısmında bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu