1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Android Dil Öğrenme Uygulamaları 2

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve daha birçok dili öğrenebilmeniz için geliştirilmiş en iyi Android Dil Öğrenme Uygulamaları nı bir araya topladık.

Hepimizin bildiği gibi farklı bir dil öğrenmek kolay bir iş değildir. Ancak bazılarımız gerek akademik kariyer gerekse seyahat ya da benzer şeyler için yeni bir dil öğrenmek zorunda kalır.

Yabancıo dil öğrenmek artık eskisinden daha kolay. Elbette bunu sadece bir uygulama ile gerçekleştirmek zor fakat desteklemek çok kolay. Yabancı dil öğrenmek için ya bir dil kursuna ya da piyasada satılan çeşitli dil öğrenme kasetlerine ihtiyaç duyulurdu. Ancak, gelişen teknolojiler sayesinde kasetlerin yerini önce CD’ler sonra bilgisayar yazılımları ve şimdi de hepsinin yerini mobil uygulamalar aldı.

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve daha birçok dili öğrenebilmeniz için geliştirilmiş en iyi 10 uygulamayı bir araya topladık.

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

İngilizce başta olmak üzere yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. Yabancı dili öğrenmeyi son derece basit hale getiren bu uygulamalardan bazıları ise şöyle:

1 – ATi Studios

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Play Store’da pek çok dil öğrenme uygulaması sunan Ati Studios adlı geliştirici, her uygulamasında geniş bir rehber sunuyor. 30’dan fazla uygulaması bulunan geliştirici İspanyolca, Fransızca, Almanca, Japonca, Hırvatça, Ukraynaca ve daha birçok dil öğrenme uygulaması sunuyor. Bunlardan birini öğrenmeye niyetiniz varsa, mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

#Mondly Android İndir

2 – Babbel

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Android için en iyi dil öğrenme uygulamalarından biri olan Babbel uygulamasında pek çok dili 10-15 dakikalık derslerle öğrenebilirsiniz. Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey öğrenciler için dersler sunan uygulamada seyahat, alışveriş gibi temel konular hakkında nasıl konuşacağınızı öğrenmek oldukça kolay. Tüm dersleri alabilmek için çeşitli hizmetlere abone olmanız gerekiyor.

#Babbel Android İndir

3 – Busuu

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Bilinen en iyi dil öğrenme uygulamalarından bir başkası olan Busuu uygulamasında da bir düzine dil desteği sunuluyor. Kelime dağarcığınızı ve dil bilginizi geliştirmek gibi temel ögeleri içeren uygulamada eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olacak diyaloglar ve yazma dersleri de bulunuyor. Her dilde 150 önemli konu ve 3000’den fazla çok kullanılan kelimeler üzerinde duruluyor.

#Busuu Android İndir

4 – Linguee

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Aslında iyi bir sözlük uygulaması olan Linguee uygulamasının büyük özelliği, diller arasında kesintisiz olarak geçiş yapabilme yeteneği diyebilirim. Hızlı bir şekilde İspanyolca’dan İngilizce’ye ve daha sonra tekrar İngilizce’den İspanyolca’ya çeviri yapabilirsiniz. Birkaç farklı dil desteği sunan uygulamayı internet bağlantısı olmadan kullanabilir, telaffuz ve örnek cümleler gibi ekstra şeyler öğrenebilirsiniz. Dictionary Linguee uygulaması tek başına size bir dil öğretmez fakat, diğer dil öğrenme uygulamalarıyla birlikte kullanmak son derece faydalı olabilir.

#Linguee Android İndir

5 – Duolingo

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Şüphesiz hemen hemen herkesin bildiği dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo, hem masaüstü hem de mobil platform desteği sunuyor. Günlük dersler ve alıştırmalarla size eğitim imkanı sunan uygulama, yeni kelimeler ve dil bilgisi kurallarını gösteren küçük oyunlarla da öğrenebilmenizi kolaylaştırıyor. Yeni başlayanlar için oldukça faydalı olacağını düşündüğüm Duolingo’yu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

#Duolingo Android İndir

Android Dil Öğrenme Uygulamaları’nın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

#Android İkon Paketi Uygulamaları

#Android Telefonlar için Not Alma Uygulamaları

#Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

#Android Ekran Kilidi Uygulamaları

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın