Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Bu yazımızda emoji klavye uygulaması yükleyerek Android telefona Emoji simgeleri nasıl getirilir anlatacağız.

Android telefona emoji simgelerini bir uygulama ile getirebilirsiniz. Bu yazımızda değişik gülücükleri, emoji sembollerini ve daha fazlasını Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir anlattık.

Emoji kullanmak son zamanlarda duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan vazgeçilmez bir alışkanlık hâline geldi. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında mesajlaştığımız kişiye emoji göndermek artık bir ifade biçimi oldu.

Sosyal Medya’nın yaygınlaşması ve anlık mesajlaşma uygulamalarının popülerleşmesinden beri emojiler hayatımızdan hiç çıkmadı. Androidde emoji ekleme yaparak Android Telefona Emoji Simgeleri getirip bu emojileri kullanabilirsiniz.

Öncelikle Android cihazınıza emoji simgelerini getirmeden önce cihazınızın emojileri desteklediğinden emin olmalısınız.Cihazınızın emojileri destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız basit bir yöntemle bunu öğrenebilirsiniz.

İnternet tarayıcınızı açın. Arama satırına emoji yazın. Gelen sonuçlar arasında içi boş kareler varsa cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Bunun aksine arama sonuçlarındaki emojiler açıkça görünüyorsa cihazınız emojileri destekliyor demektir.

Yada eğer iOS cihazı olan arkadaşlarınız size bir emoji gönderdiğinde bunlar cihazınızda sadece içi boş bir kare şeklinde görülüyorsa Android cihazınız emojileri desteklemiyor demektir.

iOS kullanıcıları emoji simgeleri konusunda daha şanslı. Çünkü Apple, her güncelleme sonrasında emojileri de güncelliyor ve yeni simgeleri kullanıma sunuyor.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Android akıllı telefonların beraberinde gelen klavye her ne kadar standart bir telefon kullanıcısının ihtiyacını karşılamak için yeterli olsa da işin içine akıllı telefonların amacı olan e-posta, sosyal medya ve iş iletişimi gibi diğer şeyler girdiği zaman oldukça yetersiz kalabiliyor.

Cihazınız emojileri desteklediği hâlde Android klavyenizde emojiler olmayabilir.

Android kullanıcıları da farklı yöntemlerle cihazlarına emoji simgelerini getirebilirler.

Bu işlemler için Swiftkey Klavye uygulamasını kullanacağız.

SwiftKey Klavye Yükleme

SwiftKey Klavye Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir emoji yani smiley paketi uygulamasıdır. SwiftKey Klavye en iyi sonraki kelime tahmini, daha akıllı otomatik düzeltme, 800’den fazla emoji ve çok daha fazlasını sunmaktadır.

SwiftKey Klavye + Emoji Android uygulaması ücretsizdir. Çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan bu uygulama hem yazma alışkanlıklarınıza cevap veren hem de pek çok dil seçeneği sunan bir uygulamadır. Ücretsiz olduğu için sadece uygulama içi satın alma teklifi sunar.

SwiftKey Klavye ise stok klavyenin tüm eksiklerini başarıyla kapatarak akıllı telefonunuzda tüm yazı işlerinizi çok hızlı bir şekilde çözmenizi sağlıyor.

Uygulamanın İndirilmesi

Swiftkey Klavye klavye uygulamasını buraya tıklayarak hemen indirebilirsiniz.

SwiftKey Klavye uygulamasını indirdikten sonra çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan yeni klavyemizi aktifleştirmeye sıra geldi.

Uygulamanın Kurulumu ve Klavyenin Tanıtılması

SwiftKey Klavye  uygukamasını aktifleştirmek için Android akıllı telefonunuzda Ayarlar ekranından Dil ve Giriş seçeneğine tıklayın.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Dil ve Giriş ekranında Klavye ve Giriş Yöntemlerinin hemen altında bulunan Geçerli Klavye seçeneğine tıklayın.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Ekrana gelen pencereden Klavyeleri Seç butonuna tıklayın.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Açılan ekranda en alt kısımda bulunan Swiftkey Klavye seçeneğini aktif hale getirin.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Emojili klavyenizi Android telefonunuzda rahatlıkla kullanmaya başlayın.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir

Android işletim sistemli cihazlarınızda, rehberinizdeki kişileri çeşitli emojilerle kaydetmek istiyor fakat yapamıyorsanız, sizler için anlattığımız Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir? yazımıza mutlaka bakınız.

Emoji Nedir? Emoji Nasıl Kullanılır? yazımızda tarihten bugüne emojilerin hikayesine bakabilir yada Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı konumuzda günümüz iletişim teknolojilerinin fenomeni haline gelen emojilerin, farklı platformlarda farklı şekillerde göründüğünü ve dolayısıyla farklı anlamlar taşıdığını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu